Nākamnedēļ Latvijā sāks izrādīt animācijas filmu ”Zelta Zirgs”

Komentāri

27. augustā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks pilnmetrāžas ģimenes animācijas filmas-pasakas “Zelta zirgs” nacionālā pirmizrāde, un no 29. augustu filma apceļos Latvijas kinoteātrus.

Animācijas filmas sižeta pamatā ir Raiņa pirms vairāk nekā 100 gadiem sarakstītā luga “Zelta zirgs”. Tās motīvi: cīņa starp labo un ļauno, drosmes, neatlaidības un mīlestības spēks ir universāli, tie ir sastopami daudzu tautu pasakās, tāpēc arī tiem, kas Raiņa lugu nav lasījuši, filma būs ne mazāk aizraujoša un saprotama.

Filmas pirmie zīmējumi tapuši pirms 10 gadiem, tie aizņem 10 lielus skapjus, filmas veidošanā piedalījušies mākslinieki no vairākām Eiropas valstīm. Milzīgais animācijas filmas – pasakas tapšanas process ir noslēdzies, un tas sakrīt ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas, mūsu “Stikla kalna” atklāšanas laiku.

Lomas animācijas filmā ierunājuši Edgars Kaufelds, Zane Dombrovska, Laima Vaikule, Uldis Dumpis, Ģirts Jakovļevs, Artis Robežnieks, Edgars Lipors, Jānis Kirmuška, Jānis Jarāns, Pēteris Šogolovs, Dainis Porgants un citi.

“Zelta zirgs” ir Latvijas, Lietuvas, Dānijas un Luksemburgas kopprodukcijas filma. Pateicoties ārvalstu kopproducentu līdzdalībai filmas tapšanā, “Zelta zirgs” tiks izrādīts visās kopprodukcijas valstīs, tādējādi tai būs plaša auditorija un stāstu par Antiņu uzzinās arī ārpus Latvijas. Filmas starptautiskā pirmizrāde ir paredzēta 2015. gada februārī.

Filmas “Zelta Zirgs” režisoram Reinim Kalnaellim šī ir pirmā pilmetrāžas animācijas filma. Līdz šim režisējis animācijas īsfilmas “Kad āboli ripo”, “Joka pēc alfabēts”.

Lasi vēl