Komentāri
Nabaklab notiks starptautisks elektroniskās mūzikas vakars
Beachers. Publicitātes foto

Sestdien, 13. decembrī, Vecrīgas mūzikas klubā Nabaklab elektroniskās mūzikas koncertvakarā spožus elektroniskās mūzikas priekšnesumus sniegs britu projekts Beachers un igauņu mūziķis Blood Pavilion, informē ULVE Agency.

Blood Pavilion jeb Jarmo Nūtre (Jarmo Nuutre) ir igauņu mākslinieks un mūziķis no Tallinas, kas projekta ietvaros rada skaņdarbus elektroniskās mūzikas valodā, akcentējot skanējumu dažādību un savā daiļradē robežojoties no abstraktas datormūzikas līdz industriāliem aranžējumiem un noskaņu darbiem. Kopš 2010. gada viņa darbi dokumentēti vairākos dažāda apjoma albumos, kā arī aizvadīta uzstāšanās Tallinas Mūzikas nedēļas konferencē.

Ilgus gadus J. Nūtre darbojies Igaunijas neatkarīgās mūzikas skatuvē, vairākkārt mainot savu radošās darbības virzienu, sākotnēji plašāku atpazīstamību iegūstot ar savu kādreizējo dalību dūmmetāla grupā Talbot, un nesenākajos gados pievērsies elektroniskās mūzikas attīstīšanai un padziļinātai izpētei.

Beachers ir šobrīd Rīgā dzīvojošā Londonas komponista Derila Vortingtona (Daryl Worthington) elektroniskās mūzikas projekts, kas aizsākts šogad kā noslēgums autora Kostoglotov daiļrades posmam. Beachers fokusējas uz nepārtrauktās skaņas un pārveidotu lauku ierakstu faktūrām. Klausītāju atzinību ieguvis Vortingtona debijas albums Pretend, ko jūlijā laida klajā Lielbritānijas izdevniecība Jehu & Chinaman.

Vakaru papildinās divu īpašu Latvijas mūziķu duetu uzstāšanās – Sound Meccano/Jura Laiva, kas brīvās improvizācijas kontekstā apvienojis elektroakustiskās mūzikas pārstāvjus Rostislavu Rekutu un Juriju Santalovu, un Aon jeb Jevgēnijs Načiss, kura noskaņu mūzikas priekšnesumam pieaicināts grupas Jeruzalemes Dedzinātāji bundzinieks Matīss Saulītis.

Klubs Nabaklab atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12, Rīgā. Pasākuma sākums plkst. 21.00, ieejas maksa 5 eiro. Koncertvakaru rīko neatkarīgā kultūras platforma ULVE Agency.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl