Monreālas kinofestivālā izrādīs arī Astras Zoldneres īsfilmu “Trauslā sirds”

Komentāri
Monreālas kinofestivālā izrādīs arī Astras Zoldneres īsfilmu “Trauslā sirds”
Publicitātes foto

Latviešu režisores Astras Zoldneres īsfilma “Trauslā sirds” (“All My Dead”) ir iekļauta prestižajā Monreālas kinofestivāla programmā. Filma starptautiskajā Kanādas festivālā tiks demonstrēta augusta beigās skatē “Fokuss uz pasaules kino”.

Filma “Trauslā sirds” ir absurds stāsts par neiespējamu mīlestību, kas notiek Ziemassvētku laikā, kad tomēr ne visi ir laimīgi un mīlēti. Divi svešinieki sastopas savdabīgā vidē – morgā.

Īsfilma ir melnā komēdija, kura ironizē par Ziemassvētku brīnuma iespējamību. Tajā tiek uzsvērti svētkiem raksturīgie kontrasti – netradicionālajā mīlas stāstā varoņi izdzīvo gan laimes spozmi, gan vientulību un nāvi.

Filmas “Trauslā sirds” scenārija autori ir Harald Harzheim un Marta Bite, operatore Astrīda Konstante, māksliniece Kate Krolle un komponists Andris Indāns. Galvenajās lomās redzami latviešu aktieri – Daiga Kažociņa un Ivars Krasts. Filma veidota filmu studijā Ego Media.

Latvijā “Trauslā sirds” pirmizrādi piedzīvoja 22. janvārī un šobrīd Kino Bize organizētās īsfilmu tūres ietvaros tiek demonstrēta vairākās Latvijas pilsētās.

Jau vēstījām, ka Monreālas kinofestivālā tiks izrādīta arī Andra Gaujas spēlfilma “Izlaiduma gads”.

Tikmēr režisores Astras Zoldneres dokumentālā īsfilma “Jūras nauda” guvusi uzvaru divos starptautiskos kino festivālos – Maķedonijas festivālā Watchout un Šlēzvigas-Holšteinas filmu festivālā Vācijā.

Lasi vēl