Komentāri
Saruna par neatkarīgo mūziku Latvijā 90. gados – jau šovakar
Foto: Staņislavs Oļehno

Patriotu nedēļas ietvaros šovakar Kaņepes Kultūras centrā gaidāms muzikāls fotovakars Mirklis pirms un pēc, kurā par neatkarīgās mūzikas izpausmēm Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā runās mūziķis Raimonds Lagimovs un sociologs Jānis Daugavietis. Iepriekš izziņotā Ulda Rudaka vietā sarīkojumā piekritis piedalīsies Lauris Vorslavs.

Lauris Vorslavs plašāk zināms kā interneta vietnes pietura.lv turētājs, grupas Claustrum dalībnieks un 1980./1990. gadu pagrīdes elektroniskās mūzikas skatuves entuziasts.

Jau ziņojām, ka sarīkojumā Mirkli pirms un pēc par neatkarīgās mūzikas izpausmēm 1980. gadu beigās un 1990. gados atmiņās dalīsies grupas Inokentijs Mārpls dalībnieks, neatkarīgās mūzikas ”Dainu tēvs”, mūzikas izlases Odekolons izdevējs, radio NABA raidījuma vadītājs Raimonds Lagimovs, tautā saukts par Dambi, un sociologs, biedrības Tornis līdzdibinātājs, mūzikas publicists Jānis Daugavietis.

Atminoties laiku pirms apmēram 20 gadiem, Daugavietis norāda uz lielāku koncentrēšanos ap scēnām vai minikultūrām, kā piemērus minot biedrību Tornis, Kuldīgu, Daugavpili un vēlāk arī Valmieru, kur saknes dzinušas grupas ar savu atšķirīgu muzikālo elpu. “Tagad grupas vairāk ir pašas par sevi, un tas ir saprotams, jo grupai nevajag tik daudz palīdzības no ārpuses – ierakstīties daudzi paši var ar laptopiem savos dzīvokļus. Arī mūzikas izdošanai, ar ko 21. gadsimtā saprot publicēšanu internetā, nav nepieciešama citu palīdzība,” atzīst Daugavietis.

Salīdzinot ar neatkarības atgūšanas laiku, šodien mūzika drīzāk kļuvusi intravertāka, nosvērtāka, paēdušāka. “Es neteiktu mazāk sociāli aktīva, jo arī tad tā tāda nebija nemaz tik izteikti,” akcentē sociologs.

Saruna sāksies plkst. 20.00, bet vakara turpinājumā koncertu sniegs grupa Bērnības milicija. Gan sarunas, gan koncerta apmeklējums būs bez maksas.

Sarīkojumā būs iespējams piedalīties arī neklātienē, norisi vērojot interneta tiešraidē portālā Skaties.lv.

Pasākumu rīko portāls Skaties.lv.

Lasi vēl