Miris slavenais lietuviešu aktieris Donatas Banionis

Komentāri
Miris slavenais lietuviešu aktieris Donatas Banionis
Foto: ITAR-TASS/ Scanpix

Ceturtdien 90 gadu vecumā mūžībā aizgājis lietuviešu aktieris Donatas Banionis, kurš visplašāk zināms kā krievu režisora Andreja Tarkovska 1972. gada filmas “Solaris” galvenās lomas atveidotājs, vēsta Lietuvas mediji.

Banionis aktiera karjeru uzsāka Lietuvā, bet drīz vien sāka filmēties ar citviet Padomju Savienībā. Aktiera radošās darbiības ceļi viņu aizveda arī ārpus Padomju Savienības, spēlējot galveno lomu PSRS-Austrumvācijas kopražojuma filmā “Goya or the Hard Way to Enlightenment” (1971), kā arī atveidoja komponistu Ludvigu van Bērhovenu vācu filmu studijā ”DEFA” uzņemtā filmā “Beethoven – Tage aus einem Leben” (1976).

Līdzās darbam kinojomā aktieris kopš 17 gadu vecuma darbojās arī Paņevežas teātrī. Nozīmīga viņa karjeras šķautne bija aktiera gaitas Lietuvas Nacionālajā Drāmas teātrī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl