Markus Riva ar dziesmu latviešu valodā piesaka izmaiņas karjerā

Komentāri

Pēc ilgākas pauzes dziedātājs Markus Riva laidis klajā dziesmu latviešu valodā, tās nosaukums – Laika Upe.

Dziesma atklāj jaunu posmu mūziķa karjerā – Laika Upe muzikāli un stilistiski atšķiras no iepriekš radītiem un izdotiem skaņdarbiem Markus Rivas daiļradē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Jau ilgu laiku briedu šim notikumam – ierakstīt dziesmas dzimtajā valodā, un nu beidzot tas ir noticis. Daudzas lietas ir mainījušās manā karjerā pēdējo gadu laikā un mainījusies arī mūzika, kuru radu un izpildu. Laika Upe ir dziesma, kas mani uzrunāja jau no pirmās skices un jutu, ka šo skaņdarbu vajag ierakstīt latviešu valodā,” par pārmaiņām daiļradē stāsta Markus Riva.

Dziesmas mūzikas autors ir ukraiņu komponists Ruslans Kvinta, ar kuru kopā arī noticis dziesmas ieraksta process Kijevā. Komponists sarakstījis daudzus populārus skaņdarbus ukraiņu un krievu māksliniekiem – Sofija Rotaru, Ani Lorak, Alekseev u.c., bet sadarbība ar latviešu mūziķi viņam ir pirmreizējs notikums.

Video

Markus Riva līdz šim izdevis četrus solo albumus, iekļuvis starptautiskā TV šova Gribu pie Meladzes finālā, šogad un pērn piedalījās Eirovīzijas nacionālajā atlasē. Patlaban mūziķis strādā pie jaunas programmas latviešu valodā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl