Komentāri
Marianna Feitfula Džima Morisona nāvē vaino savu bijušo draugu
Foto: EPA/LUCA ZENNARO

Britu dziedātāja, dziesmu autore un aktrise Marianna Feitfula intervijā žurnālam Mojo atzinusi, ka grupas The Doors līdera Džima Morisona pāragrajā nāvē 1971. gadā vainojams viņas bijušais draugs heroīna dīleris Žans de Breteijs.

67 gadus vecā mūziķe, atsaucot atmiņā kopā ar Žanu de Breteiju aizvadīto ceļojumu uz Parīzi, kur mitinājās arī Morisons, stāsta, ka intuitīvi jutusi nepatikšanas. “Viņš devās satikt Džimu Morisonu un nogalināja viņu,” pauž Feitfula, uzsverot, ka traģiskais notikums nebija plānots. Dziedātāja apgalvoja, ka Breteijs Morisonam ievadījis pārāk lielu heroīna devu. Žans de Breteijs bija heroīna dīleris, kura klientu lokā bija arī slavenības. Morisons nomira 1971.gada 3.jūlijā 27 gadu vecumā.

Tajā pašā intervijā Feitfula runā arī par dziedātājas Eimijas Vainhausas nāvi. Jaunā popzvaigzne, kura līdzīgi kā Morisons no dzīves šķīrās 27 gadu vecumā, esot baidījusies no Feitfulas, jo mūziķe zinājusi par Vainhausas atkarībām un nevēlējusies, lai viņa kaut ko pārmestu. Feitfula arī izteicās, ka viņa ļoti vēlētos, kaut būtu spējusi Vainhausai palīdzēt.

29. septembrī tiks izdots Mariannas Feitfulas jaunais albums “Give My Love to London”, kam sekos arī koncertturneja.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl