Komentāri
Londonā atklāta lielākā Elvisa Preslija izstāde Eiropā
Foto: AFP/ Scanpix

Londonā piektdien atklāta lielākā rokmūzikas leģendai Elvisam Preslijam veltītā izstāde, kāda jebkad notikusi Eiropā.

O2 arēnā Londonā izstādīti aptuveni 300 priekšmeti, no kuriem vairāki nekad nav tikuši izvesti ārpus Preslija bijušās mājas Greislendas, kur iekārtots muzejs. To vidū ir dziedātāja skatuves tērpi, mūzikas instrumenti un rotaslietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Interesantākie eksponāti ir sārta Cadillac markas automašīna, ko Preslijs izmantoja koncertturnejā, kā arī izgreznotais American Eagle kombinezons no dziedātāja uzstāšanās Aloha from Hawaii koncertā 1972. gadā.

“Mums tas ir liels notikums,” sacīja E. Preslija bijusī sieva Priscilla, kura joprojām ir iesaistīta Greislendas uzturēšanā. “Mēs centāmies izraudzīties lietas, kuras cilvēkiem būs interesantas.”

Izstādē apskatāms bungu komplekts, kuru Priscilla uzdāvināja Preslijam, pirms viņu starpā izveidojās attiecības. “Toreiz biju ļoti satraukusies. Es biju tikai 14 gadus veca, un ko gan es varēju pasniegt Elvisam Preslijam Ziemassvētkos?” viņa atceras.

Eksponātu vidū ir biljarda galds no Greislendas, uz kura Preslijs un leģendārā grupa The Beatles kādā ciemošanās reizē 1965. gadā spēlēja biljardu.

Izstāde turpināsies līdz nākamā gada 31. augustam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl