Leišu folkmetālisti apvienojušies koncertam Rīgā

Komentāri
Leišu folkmetālisti apvienojušies koncertam Rīgā
Grupa Berserker. Publicitātes foto

24. janvārī klubā Melnā piektdiena uzstāsies lietuviešu folkmetāla grupas Berserker, Ūkanose un Aistvara, kurām saknes meklējamas Viļņā, vēsta Levs Berezins.

Melodiskā metāla grupa Berserker dibināta 2009. gadā. Grupas nosaukums aizgūts no vikingu ēras – Berserk ir cīnītāja tēls skandināvu mitoloģijā. Grupas vīzija ir mūzika, kas apvieno episkas melodijas, apokaliptiskus tekstus un spēcīgus vokālus.

2012. gadā dibinātās folkroka, metāla grupas Ūkanose izveidošanās pamatā ir folkmūzikas apvienošana ar smago mūziku stāstos par karotājiem, brīvību, mīlestību un dabu.

Folkroka, folkmetāla grupas Aistvara skanējums nav mainījies kopš dibināšanas 2007. gadā, tas aizvien iemieso arhaiskas un mūsdienīgas tautas mūzikas apdares dažādos rokmūzikas un metālmūzikas stilos, tekstos iedvesmu galvenokārt smeļoties tautas dainās, mītos un pasakās.

Par mūziku gādās arī DJ Deathperado.

Koncerta sākums plkst. 21.00, klubs atvēsrts no plkst. 20.00. Ieejas maksa – 6 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl