Lāgerfelds sarīko pirmo Chanel modes skati Kubā

Komentāri
Lāgerfelds sarīko pirmo Chanel modes skati Kubā
Foto: AFP/ LETA

Kuba atkal ir modē! Komunistiskā Karību jūras sala pēc attiecību uzlabošanas ar ASV kļuvusi par magnētu tūristiem no visas pasaules. Kuba parādījusies arī modes pasaules kartē – savu pirmo skati tur demonstrējis modes nams Chanel.

Karls Lāgerfelds ir vēl viens Eiropas modes mākslinieks, kurš devies uz Kubu pēc iedvesmas, ekstravagantā atmosfērā demonstrējot Chanel modes nama 2017. gada kūrorta apģērbu kolekciju. Pirmā Chanel modes skate Latīņamerikā notika Havanas Paseo del Prado promenādē, ko rotā marmora soliņi, atbilstošā stilā ieturētas laternas un bronzas lauvas, bet mēle stiepusies līdz pat Karību jūras piekrastes pludmalei.

Modes skates gaisotne atgādināja Kubas zelta laikmetu – laikus, kad turīgi amerikāņi te ieradās savās jahtās glābties no ziemas mēnešu pelēcības.

Lāgerfelds, kurš ir Chanel modes nama mākslinieciskais vadītājs kopš 1983. gada, atzīst, ka šo kolekciju iedvesmojusi Kubas kultūras bagātība un atvērtība.

Foto

Kuba šobrīd strauji kļūst par vienu no pieprasītākajiem tūrisma un atpūtas ceļojumu galamērķiem, cilvēkiem steidzot izbaudīt jau pabalējušo Karību kūrorta šarmu pirms to ir izmainījis nenovēršamais pārmaiņu vilnis, ko radījusi attiecību atjaunošana ar ASV.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl