Koncertzāle Cēsis gadu noslēgs ar krāšņu Vecgada balli

Komentāri
Koncertzāle Cēsis gadu noslēgs ar krāšņu Vecgada balli
Vidzemes koncertzāle "Cēsis". (Foto: LETA)

Vidzemes koncertzāle Cēsis aicina uz gada Vecgada koncertu svētdien, 28. decembrī, plkst. 19.00.

Koncertā uzstāsies solisti Elīna Šimkus, Jānis Ķirsis, Kalvis Kalniņš, džeza grupa Rudolfs Macats Trio un Vidzemes kamerorķestris, diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Vecgada vakars tiks noslēgts ar krāšņu svētku balli, kuras īpašie viesi būs Jelgavas Bigbends, dziedātājs Laimis Rācenājs un dīdžejs Egons Reiters, informē koncertzāles pārstāve Sanita Ozoliņa.

”Atskatoties uz koncertzāles pusgada darbību, jāatzīst, ka tā bijusi ļoti dinamiska un notikumiem bagāta. Notikuši vairāk nekā 60 pasākumi, tostarp Latvijas kultūras dzīvē ierakstāmi vēsturiski notikumi – koncertzāles atklāšanas koncerts, kā arī leģendāro mākslinieku Martas Argerihas, Gidona Krēmera un orķestra Kremerata Baltica koncerts Cēsīs, kurš bija vienīgais Latvijā un viens no sešiem Eiropā,” pārdomās par paveikto dalās koncertzāles Cēsis programmu direktore Inese Zagorska.. Viņa uzsver, ka Gidonu Krēmeru patiesi sajūsminājusi Cēsu koncertzāle, tās akustika, atmosfēra, jo jau nākamajā gadā izcilo mākslinieku un orķestri Kremerata Baltica atkal sagaidīsim koncertzālē.

Jaunā gada pašā sākumā, 3. janvārī, klausītāji aicināti uz gada pirmo koncertu, kurā ar krievu komponista Pētera Čaikovska mūzikas programmu uzstāsies viens no pasaulē atzītākajiem kamerorķestriem Eiropas krievu virtuozi. Sezonas turpinājumā koncertzālē viesosies spilgtas pašmāju un ārvalstu skatuves zvaigznes – vijolnieks Gidons Krēmers, pianists Reinis Zariņš, komponisti Raimonds Pauls, Kārlis Lācis, lietuviešu rokzvaigzne Jeronims Milius un operas soliste Ieva Prudņikovaite, latviešu džeza dziedātāja Jolanta Gulbe Paškeviča, aktrise Rēzija Kalniņa un citi.

”Mūsu mērķis ir izveidot savu auditoriju, koncertzāles draugu loku, tāpēc turpināsim piedāvāt īpašus koncertu ciklus dažādām auditorijām. Arī nākamajā gadā pašiem mazākajiem klausītājiem būs iespēja apmeklēt koncertu ciklu ,Mūzikas ābece no A līdz Ž, Cēsīs ciemosies Nacionālā simfoniskā orķestra bērnu draugs LeneSons, esam noslēguši līgumus par Leļlu teātra viesizrādēm. Jaunajiem latviešu mūziķiem, sniegsim lielisku iespēju muzicēt uz vienas no lielākajām koncertu skatuvēm Latvijā sērijā Latvijas cerība. Vasara būs festivālu laiks – jūnijā Cēsīs skanēs Kremerata Baltica festivāls, tūlīt pēc tam starptautiskais čellu festivāls ,Čello Cēsis, kas atvedīs vairākas starptautiskas mūzikas zvaigznes, viena no tām vācu čellists Nikolass Alštets. Protams, arī nākamā gada jūlijā Vidzemes koncertzāle būs mājvieta laikmetīgajam mākslas festivālam Cēsis,” atklāj I. Zagorska.

”Mākslu mīlošs, gudrs klausītājs ir tā vērtība, bez kuras neviena koncertzāle pasaulē nevar pastāvēt, būt dzīva un radoša, tāpēc aicinu ikvienu piebiedroties Cēsu koncertzāles klausītāju lokam un gūt prieku no tā, ko sniedz māksla tās visdažādākajās izpausmēs. Tiksimies koncertos, dejas un teātra izrādēs, kino seansos un mākslas izstādēs jaunajā 2015. gadā! ” novēl koncertzāles programmu direktore.

Biļetes var iegādāties koncertzāles kasē darba dienās no 12:00 – 18:00, sestdienās un svētdienās no 12:00 – 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl