Komentāri
Koncertu cikls skolu jaunatnei “Mūzika Tev” sāks jauno koncertsezonu
Publicitātes foto

“Latvijas Koncertu” organizētais cikls skolu jaunatnei “Mūzika Tev” jauno koncertsezonu atklās ar koncertu “Melnā stārķa lidojums” 15. oktobrī Latvijas Zinātņu akadēmijas koncertzālē “Rīga”.

”Mēs, koncertu rīkotāji, katru gadu izjūtam 1. septembri divas reizes. Pirmo reizi īstajā datumā ar saulaino rītu un gladiolu svecēm, otro reizi – mūsu koncertcikla “Mūzika Tev” pirmā koncerta datumā,” stāsta cikla producente Karina Bērziņa. ”Šogad esam īpaši satraukti, jo lielāko daļu no saviem daudzajiem klausītāju tūkstošiem satiksim jaunajā koncertzālē “Rīga”. Un vēl – esam ļoti priecīgi par skolēnu lielo vēlmi nākt uz mūsu koncertiem, jo pirmo reizi ir izpirkti absolūti visi abonementi un mums jārīko papildkoncerti,” viņa piebilda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Koncertos uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers un dziedātājs Intars Busulis, jauniešu iemīļotie Ralfs Eilands un Valters Pūce un vēl daudzi citi, kuri saprot, cik ļoti jaunajam cilvēkam ir nepieciešama laba mūzika, norāda Bērziņa.

2014./2015. mācību gadā ciklā “Mūzika Tev” jaunāko klašu skolēniem Rīgas Kongresu namā notiks koncerts “Sakārnīša meža pasakas” ar tautas dziesmām, mīklām un rotaļām; senās mūzikas uzvedums “Karaļa dārznieks un brīnumpuķe”; gandrīz mūzikls “Mazais princis” u. c.

5.-9. klasēm koncertzālē “Rīga” būs iespēja iepazīties ar viduslaiku Rīgu kopā ar “Schola Cantorum Riga”, dejotājiem, spēkavīriem un žonglieriem. Savukārt mūzikas un ekoloģijas programmā “Melnā stārķa lidojums” skolēnus gaidīs tikšanās ar Jāzepa Mediņa mūzikas skolas simfonisko orķestri, Valdi Muktupāvelu, Rīgas Saksofonu kvartetu un “Dabas koncertzāles” mūziķiem. Koncertā “Spēka vārdi” skolēni klausīsies grupu “Elektrofolk”, “Dzelzs vilks” un “Buras”, kā arī saksofonista Oskara Petrauska sniegumu. Ar akordeona skanējumu skolēnus iepazīstinās mūziķi no Itālijas, Vācijas, Krievijas un Latvijas koncertā “Akordeonu triumfs”.

Vidusskolēnus gaida “Džeza svētki”, kuros piedalīsies Latvijas Radio bigbends, Kārlis Vanags un Intars Busulis. Čigānu melodijās un bolero ritmos aizritēs koncerts “Dienvidu rapsodija” ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri. Koncertā Mīlas vārdi piedalīsies koris “Kamēr…”, Māra Upmane-Holšteine, Kārlis Kazāks un Goran Gora.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl