Ko savā Spotify klausās Vārpiņa, Bībers un Andžāns – skaidro eksperti!

Komentāri

Interneta vietnē Spotify ir iespēja izveidot savu mīļāko dziesmu izlasi. Sabiedrībā zināmu cilvēku gaumi un izvēli komentēs divi mūzikas eksperti – Uldis Rudaks un Guntars Račs. “Sekotājiem ir ļoti svarīgi, ko tu klausies, jo viņiem šķiet, ka personīgi piekļūst pie kaut kādas informācijas, kuru nezina citi,” skaidro Račs.

TV3 Ziņu moderatore Agnese Vārpiņa izveidojusi trīs dziesmu sarakstus. Pēc nosaukumiem spriežot, viņa tos piemērojusi katram dzīves gadījumam. “Sāk veidoties piektdienas vakara “pārtijs”, “longdrinks”, sākas šī te “pleijliste” Alabama Shakes, un visi labi jūtas. Visi ir moderni cilvēki, ir forša mūzika. Šo te “longdrink” kādreiz pamēģināšu uzlikt, kad sanāks draugi un viesi. Tā kā Agnesei paldies!” tā mūzikas eksperts Račs saka par šo izlasi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Populārā amerikāņu dziedātāja Britnija Spīrsa izveidojusi astoņus dziesmu sarakstus – pārsvarā tajās dominē sieviešu dziedātājas. “Man ir tāda sajūta, ka viņai gaumes nav vispār,” smejas mūzikas pazinējs Uldis Rudaks. “Šāda gaume liecina par cilvēku; vai no tā, ka tas ir mākslīgi veidots, lai varētu rasties kaut kāds konkrēts iespaids, vai arī tam cilvēkam ir pilnīgi vienalga, ko klausīties.”

VIDEO

Tikai vienu dziesmu sarakstu izveidojis kanādiešu popdziedātājs Džastins Bībers. Tajā viņš iekļāvis arī savas iedziedātās dziesmas. “Kāds no slavenajiem mūziķiem ir teicis – ja tu neuzskati savu grupu par labāko pasaulē, tad kāda vella pēc to kāds cits uzskatītu par tādu. Un tad attiecīgi Džastins Bībers “pleijlistē” ieliek sevi, klausās un priecājas!” komentē Rudaks.

Aktieris Gints Andžāns ir izveidojis septiņas izlases, viena no tā domāta skriešanai. “Tā ir ļoti moderna lieta visā pasaulē, un mūzikas industrija uz šo te skriešanas lietu pat ir ļoti koncentrējusies, izveidojot gan “pleijlistes”, gan izdodot atsevišķus albumus,” zina stāstīt Račs. Savukārt Rudakam šīs izlases šķiet pieņemamas: “Ar viņu sēdēt vienā telpā un klausīties viņa mūziku nebūtu pats grūtākais, ko es savā dzīvē esmu piedzīvojis.”

Radio Star FM personība Jānis Romanovskis izveidojis vienu izlasi, kurā dominējošais mūzikas stils ir indie roks. “Es domāju, ka šī mūzika ir cita, nekā tā, ko viņš atskaņo radio ēterā, jo cilvēks nogurst no tā, kas viņam radio ir jāspēlē, un atpūtas brīdī, viņš grib kaut ko citu paklausīties,” apgalvo Uldis Rudaks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl