Knīpas un Knauķi izdod labāko dziesmu izlasi

Komentāri
Knīpas un Knauķi izdod labāko dziesmu izlasi
Publicitātes foto

Bērnu vokālās studijas Knīpas un Knauķi labākās dziesmas apkopotas izlasē Mīļas un labas dziesmas 2, informē izdevniecība Mikrofona ieraksti.

Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālā studija Knīpas un Knauķi dibināta tālajā 1971. gadā. Radošajā karjerā tā ir sadarbojusies ar daudziem pazīstamiem komponistiem, starp kuriem ir Jānis Lūsēns, Zigmars Liepiņš, Zigismunds Lorencs, Niks Matvejevs, Jānis Porietis un daudzi, daudzi citi. Gadu gaitā, mainoties vokālajiem pedagogiem, mainījies ir arī dziesmu repertuārs. Daudzas no knīpu dziesmām ir kļuvušas par klasiku bērnu ansambļu repertuāros, skolās un bērnudārzos. Tas ir studijas dažādu laiku pedagogu Irēnas Veinbergas, Vitas Siliņas, Edītes Putniņas, Jonitas Štomas un Sanitas Sējānes nopelns.

Studijas ilgajos darbības gados audzēkņi piedalījušies vairāk nekā 20 albumu ierakstos, un dziesmu pūrs ir patiešām iespaidīgs. 2010. gadā tika nolemts dziesmas pamazām apkopot izlašu sērijā Mīļas un labas dziesmas, un šodien nāk klajā sērijas otrais izdevums.

Studijas Knīpas un Knauķi izlasē Mīļas un labas dziesmas 2 iekļautas pavisam 14 dziesmas un visu dziesmu instrumentālie pavadījumi (fonogrammas), bet albuma bukletā atrodama informācija par dziesmām un visu dziesmu teksti.

Vokālie pedagogi un muzikālie audzinātāji jau labi zina, ka Knīpu un Knauķu albumi kalpo par lielisku palīgu dziesmu programmu un repertuāra papildināšanai, jo arī daudzos agrāk izdotajos albumos atrodami dziesmu pavadījumi, kas vienmēr ir bijuši pieprasīti, jo īpaši pirms Ziemassvētkiem, kad mazie dziedātāji visā Latvijā gatavojas iepriecināt savus vecākus ar skanīgu dziesmu koncertā vai mājās pie eglītes. Iepazīstieties ar dziesmu sarakstu un izvēlieties sev mīļāko dziesmu, kuru dziedāt līdzi, iemācīties no galvas un pēc tam dziedāt pašam.

Albuma pirmā dziesma ir 1979. gadā ierakstītā Zigismunda Lorenca kompozīcija ar Jāzepa Osmaņa dzeju Deguntiņš uz augšu. Pārējās ir pēdējo 10 gadu veikums, un tās komponējuši Vita Siliņa, Edīte Putniņa, Jānis Ķirsis un Andris Sējāns.

Izlasē atrodamo dziesmu saraksts:

 1. Deguntiņš uz augšu
 2. Kas tie tādi dziedātāji?
 3. Hei, saulīte
 4. Palaidnīgais rudentiņš
 5. Ziema
 6. Šokolādes rūķis
 7. Eglīte, māsiņa
 8. Piparkūkas danco
 9. Maza dziesmiņa svētdienas rītā
 10. Saulīte – māmiņa
 11. Sainīši
 12. Degunu uz augšu
 13. Abi divi – liels un mazs
 14. Saule auda audekliņu

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl