Komentāri
“Kino pagalms” rīko “Brīnišķīgu svētdienu” kinoteātrī “Splendid Palace”
"Kino pagalma" atklāšana. Foto: facebook.com/KinoPagalms

Jau divas sezonas galvaspilsētas iemītniekus un Rīgas viesus priecējušais brīvdabas kinoteātris ”Kino pagalms” nākamsvētdien, 19. oktobrī, aicina uz eksperimentālu projektu zem jumta – ”A Splendid Sunday” jeb ”Brīnišķīgu svētdienu” kinoteātrī ” Splendid Palace”.

“A Splendid Sunday” būs kino minifestivāls ar visām no tā izrietošajām sekām – saviesīgu atmosfēru visas dienas garumā, mūziku, nelielām uzkodām, dzērieniem, draugiem un četrām lieliskām filmām.

Jau no plkst. 12.00 “Splendid Palace” Zaļo zāli pārņems “Kino pagalma” un restorāna/dizaina kafejnīcas “Mākonis” veidotā ”festivālīgā” noskaņa, bet plkst. 13.00 sāksies pirmā filma – Ridlija Skota klasika, kas deviņdesmito gadu sākuma stereotipu pasauli apgrieza kājām gaisā, bet Mariannas Feitfulas iedziedāto “The Ballad Of Lucy Jordan” padarīja par sievietes brīvības himnu. Provokatīvo Toriju Eimosu filmas “Telma un Luīze” noskatīšanās vēlāk iedvesmoja uzrakstīt vienu no viņas lielākajām dziesmām – “Me and A Gun”. Dienas turpinājumā – Sofijas Kopolas izcilā debija “Jaunavu pašnāvības”, brāļu Koenu un Havjēra Bardema benefice “Kur sirmgalvjiem nav vietas”, bet vakara noslēgumā – mūžzaļā Odrijas Hepbērnas, režisora Bleika Edvarda un komponista Henrija Mančīni klasika – “Brokastis pie Tifānija”.

“Splendid Palace” Zaļā zāle būs atvērta socializēšanās priekam un labai laika pavadīšanai visu dienu – no plkst. 12.00 līdz pat plkst. 23.00.

Filmu programma

  • plkst. 13.00 “Telma un Luīze”
  • plkst. 15.45 “Jaunavu pašnāvības”
  • plkst. 18.15 “Kur sirmgalvjiem nav vietas”
  • plkst. 21.00 “Brokastis pie Tifānija”

Biļetes uz katru filmu iepriekšpārdošanā nopērkamas bilesuserviss.lv un ekase.lv, kā arī “Splendid Palace” kasē. Biļetes cena – 6 eiro. Dīvāniņš diviem un filmas īpašais kokteilis katram – 20 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl