Komentāri
Kino muzejs piedāvā dokumentālo filmu programmu “Vasara – rudens”
Kadrs no Aivara Freimaņa filmas "Ceļamaize". Publicitātes foto

Latviešu filmu vakaru ciklā “Diagnoze – kino” LKA Rīgas Kino muzejā ceturtdien, 11. septembrī, plkst.18:30 tiks demonstrēta Rīgas Kinostudijā uzņemtu 1960.gadu dokumentālo filmu programmu “Vasara – rudens”, informē muzeja pārstāve Zane Balčus.

Programmā iekļautas trīs filmas, tematiski ieskatoties divu gadalaiku norisēs. Režisora Ulda Brauna “Vasara” (1963), kuras scenārija autors ir Armīns Lejiņš, humoristiskā veidā skatās uz norisēm mazpilsētā Kuldīgā, aizkadra komentārā notikumiem piedēvējot vasaras gaidīšanas un sastapšanas brīdi. Vara Krūmiņa “Rudens balāde” (1964) ir poētisks stāsts par rudens un ražas novākšanas darbiem Vecpiebalgas kolhozā “Alauksts”. Savukārt noslēdzošais darbs būs režisora Aivara Freimaņa un operatora Ivara Selecka uzņemtā filma “Ceļamaize” (1963). “Ceļamaize” ir viens no nedaudzajiem gadījumiem Rīgas Kinostudijā, kas radīja skandālu un cenzūra neļāva filmu izrādīt. Stāsts par jauniešiem, kuri devušies uz kolhozu Tukuma rajonā palīdzēt lauksaimniecības darbos, izraisīja asas pretrunas, saņemot nosodījumu par padomju dzīves īstenības nomelnošanu.

Seanss notiiks LKA Rīgas Kino muzejā, Peitavas ielā 10, Vecrīgā (ieeja no Mazās Peitavas ielas). Ieeja bez maksas.

Filmas seanss notiek sadarbībā ar Rīgas Kinostudiju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl