Kinokritiķi atklāj “pirmsoskaru” sezonu

Komentāri
Kinokritiķi atklāj “pirmsoskaru” sezonu
Kadrs no filmas A Most Violent Year. Publicitātes foto

ASV Nacionālā kinokritiķu padome par šā gada labāko filmu atzinusi kinolenti A Most Violent Year, kas stāsta par 1980. gadu Ņujorku.

ASV Nacionālā kinokritiķu padome filmai A Most Violent Year piešķīrusi balvu kā gada labākajai filmai, par labāko aktierspēli un gada labāko otrā plāna aktieru darbu.

Drāma stāsta par kādu vīru, kurš cenšas aizstāvēt savu biznesu Ņujorkā 1980. gadu sākumā. Filmas galvenā zvaigzne Oskars Īzaks labākā aktiera balvu dalīja ar Maiklu Kītonu, kurš atzinīgi novērtēts par lomu filmā Putnu cilvēks jeb Birdman. Džesika Kasteina ieguva labākās otrā plāna aktrises balvu par Īzaka sievas lomu, bet ASV kinokritiķu skatījumā labākais otrā plāna aktieris ir Edvards Nortons no filmas Putnu cilvēks. Gada labākās aktrises balvu ASV kinokritiķi piešķīra Džulianai Mūrai. Filmā Joprojām Alise viņa atveido 50 gadus vecu sievieti, kura sirgst ar Alcheimera slimību.

ASV Nacionālā kinokritiķu padome dibināta 1909. gadā Ņujorkā. Tradicionāli ir pieņemts, ka tieši šīs padomes locekļi kā pirmie paziņo labākos kino nozares darboņus, tādējādi atklājot “pirmsoskaru” sezonu.

Šobrīd padomes sastāvā ir 110 cilvēku, kuru vidū ir kinokritiķi un apskatnieki, kino institūtu studenti un daudz citu speciālistu.

ASV kino kritiķu balvas pasniegs 6. janvārī.

Lasi vēl