Kino balvu līderos izvirzās filma Puikas gadi

Komentāri
Kino balvu līderos izvirzās filma Puikas gadi
Publicitātes foto

Puikas gadi (Boyhood) – kinolente, kas filmēta 12 gadus, – ieguvusi visas galvenās Ņujorkas filmu kritiķu Circle Awards balvas. Ričarda Linkleitera veikumam piešķirti apbalvojumi par aizvadītā gada labāko filmu, labāko režisoru un labāko otrā plāna aktrisi.

Filmas Puikas gadi radošā komanda tikās 12 gadus, lai iemūžinātu, kā mazais zēns Meisons pieaug no piecu līdz 18 gadu vecumam.

Puisis tiek saukts kā viens no cerīgākajiem pretendentiem uz ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars, bet pati filma jau ieguvusi trīs prestižās Ņujorkas Filmu kritiķu biedrības balvas un piecas Zelta globusa nominācijas. Vai filma iegūs arī pēdējās nominācijas, būs zināms jau šosvētdien, kad Kalifornijā noritēs Zelta globusa balvu pasniegšanas ceremonija.

Ņujorkas filmu kritiķi par gada labāko aktieri ir atzinuši britu aktieri Timotiju Spalu, kurš filmā Misters Tērners spēlēja vieno no diženākajiem Lielbritānijas gleznotājiem. Eksperti šo lomu jau sauc par viņa spožāko aktiermeistarības veikumu. Franču aktrise Mariona Kotijāra izpelnījusies labākās aktrises godu uzreiz par divām filmām – Imigrants un Divas dienas, viena nakts.

Ņujorkas filmu kritiķu biedrība dibināta 1935. gadā un ir viena no vecākajām šādām grupām ASV. Viņu ikgadējā balvu pasniegšana tiek uzskatīta par labu priekšvēstnesi Oskara balvām, ko ASV Kinoakadēmija šogad pasniegs 22. februārī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl