Kaukulis ar grupu iedzied šūpuļdziesmu Mazais vilciņš

Komentāri

Tuvojoties Jauno Jāņu orķestra pavasara koncertam 25. aprīlī mūzikas namā Daile, grupa piedāvā klausītāju uzmanībai šūpuļdziesmu straujām sirdīm – Mazais vilciņš.

Kā norāda Jauno Jāņu orķestra menedžere Aija Kaukule Mazā vilciņa tekstā skan latviešu dainas, bet oriģinālmūziku radījuši Jauno Jāņu Orķestra mūziķi – Juris Kaukulis (mandolīna, balss), Ieva Strode (balss), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Andris Alviķis (ģīga, balss) un Kaspars Tobis (elektronika). Dziesma Mazais vilciņš ieskaņota Siguldas skaņu ierakstu studijā skaņu meistara Ginta Solas vadībā.

“Ikvienā no mums – gan pieaugušos un bērnos – snauž mazs, bet sparīgs vilciņš – pirmatnējs spēks, kas gaida, kad varēs mosties un darīt lielas lietas. Ja vajag, arī kost. Mūsu šūpuļdziesma ir arī stāsts par visiem mazajiem vilciņiem, kas reiz būs lieli, un stāsts par mums, lielajiem, kuri grib pasargāt mazos no tā, ko saucam par dzīvi. Tautasdziesmu vārdi, ko uzgājām dainu skapī, mūsuprāt, skan gluži kā mantra ar rituālu spēku. Mūzika šo burvību tikai turpina skaņu zīmēs,” par dziesmu saka J. Kaukulis.

Dziesmas Mazais vilciņš sākotnējā versija iekļauta Dzelzs vilka Jauno Jāņu orķestra albumā Kālabad, kas nāca klajā 2013. gadā izdevniecības Upe Tuviem & Tāliem paspārnē. Šajā pavasarī dziesmai izkristalizējies jauns dziesmas skanējums, ko Jauno Jāņu orķestris piedāvā kā radio versiju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl