Kādai jābūt valsts pirmajai lēdijai?

1 komentārs

Četri Valsts prezidenta kandidāti un četras iespējamās valsts pirmā lēdijas. Plašsaziņas līdzekļos informācija par prezidenta kandidātu sievām ir visai skopa. Taču, kāda būs mūsu valsts pirmā dāma, nebūt nav mazsvarīgi.

”Mums prezidents ir apveltīts ar reprezentālām funkcijām, mazāk ar varu atbilstoši Satversmei. Protams, prezidenta ģimene ir nopietna sastāvdaļa šajā reprezentācijas procesā,” norāda politologs Filips Rajevskis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sergejs Dolgopolovs izpelnās lietišķās etiķetes un protokola speciālistes Aijas Strautmanes kritiku. Dodoties uz pieņemšanu pie Valda Zatlera, Dolgopolova sieve ieķērusies ne tajā elkonī, savukārt vīrs izrāda klaju neieinteresētību par sievu. Arī Raimondam Vējonim ar sievu nebūtu par skādi papildināt protokola zināšanas.

Plašsaziņas līdzekļos nav atrodama Egila Levita fotogrāfija vai video, kur tiesnesis būtu redzams kopā ar sievu. Savukārt Mārtiņa Bondara sieva Ieva Bondare ir redzamākā no visām kandidātēm, kas ik pa laikam redzama gan preses slejās, gan zilajos ekrānos.

Visi četri prezidenta kandidāti ar savām dzīvesbiedrēm ir apprecējušies, taču, ja tā nebūtu, nevajadzētu steigā rīkot kāzas, kā, kļūstot par valsts redzamāko vīru, to darījis Andris Bērziņš.

Lai pati nekristu kaunā un labi pārstāvētu valsti, prezidenta sievai jāapgūst lietišķā etiķete un protokols.

”Lilita Zaltere bija ļoti orientēta uz eksponēšanos. Es gribētu teikt, ka tas varbūt nebūtu tas labākais piemērs, jo kundze nav prezidents,” norāda F. Rajevskis. Tikmēr A. Strautiņa atgādina, ka viņai ”ilgi vajadzējis iemācīties, ka viņai vajadzētu iet pussolīti aiz prezidenta”.

Dace Seisuma savu funkciju pildīja pietiekoši mierīgi, mērenības garā. ”Nebija pārāk uz eksponēšanos orientēta, bet tajā pašā laikā neslēpās. Es domāju, ka viņa godam pildīja savus pienākumus,” akcentē F. Rajevskis.

Kā jāpārstāv valsti prezidentes vīram, pēc politologa domām, paraugs esot Imants Freibergs, bet kā valsts prezidenta sievas paraugu protokola eksperte min Ainu Ulmani.

TOP komentāri

  • Daina
    0 0 0

    Daina

    Tās ekspertes runas veids gan ir prasts! Vajadzētu atrast citu uzvedības ekspertu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl