Kā līgos Latvijas populārākie Jāņi? Atbild Jānis Šipkēvics

1 komentārs
Kā līgos Latvijas populārākie Jāņi? Atbild Jānis Šipkēvics
Foto: Facebook/Janis.Sipkevics

Straujiem soļiem tuvojas vasaras saulgrieži, tāpēc portāls Skaties.lv nolēma noskaidrot, kā Jāņus nolēmuši aizvadīt Latvijas populārākie Jāņi. Lūk, ko nolēmis radio SWH šefs Jānis Šipkēvics seniors.

“Šie Jāņi man būs īpaši, jo tos pirmo reizi aizvadīšu ar mūsu valsts jauno pilsoni, divarpus mēnešus veco dēliņu, kura vārds nav vis Jānis, bet gan Olivers. Šim notikumam par godu noteikti sevi pacienāšu ar malku alus,” intervijā portālam Skaties.lv stāsta Šipkēvics.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Nesen pie mums radio SWH studijā viesojās jaunais prezidents. Viņš intervijā atzina, ka no paša izteiktajiem vārdiem glābiņa vairs nav, tāpēc tā arī Jāņos novēlēja – “ieraut”. Tiesa gan, pirms to darīt, jāapdomā sekas un jāapzinās, ko drīkst, precīzāk – nedrīkst, darīt pēc tam. To aicinātu arī es.”

“Līgovakaru aizvadīšu savās mājās Ķekavas novadā, kur man kaimiņos dzīvo arī vecākais dēls, arī Jānis. Kas attiecas uz mūsu svētku tradīcijām – mūsu ģimenē ēšana un dzeršana ir tikai pakārtota nodarbe, tāpēc galvenās tradīcijas ap to negrozās,” viņš atklāj.

“Pērn Jāņus man īpašus padarīja meitas Tīnas un dēla Jāņa kopīgais muzikālais priekšnesums. Jācer, ka šī kļūs par tradīciju. Jāteic, arī meita man ir muzikāli apdāvināta – viņa pašmācības ceļā apguvusi veselu septiņu muzikālo instrumentu spēli. Es pats gan ar dziedāšanu neaizraujos, it sevišķi vecākā dēla klātbūtnē – šo lauciņu esmu nolēmis atstāt viņam bez konkurences.”

“Jāņus kā savu vārdadienu neuztveru, tomēr man ir svarīgi, lai vismaz kāds man galvā uzliktu ozollapu vainagu. Tā smarža kā zibens spēriens mani aizved emocionālā ekskursijā pa dzīvi. Atceros teju katru Līgo vakaru. Arī tos, kad vēl tikai četru gadu vecumā Līgo vakarā galvā liku kreppapīra kovboja cepuri, jo toreiz šo svētku svinēšana bija aizliegta. Tieši tāpēc šo svētku simboliku novērtēju vēl vairāk.”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl