Kā līgos Latvijas populārākie Jāņi? Atbild Jānis Palkavnieks

Komentāri
Kā līgos Latvijas populārākie Jāņi? Atbild Jānis Palkavnieks
Foto: LETA

Straujiem soļiem tuvojas vasaras saulgrieži, tāpēc portāls Skaties.lv nolēma noskaidrot, kā Jāņus nolēmuši aizvadīt Latvijas populārākie Jāņi. Lūk, ko nolēmis portāla Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks.

”Par sava veida Līgo tradīciju man bija kļuvusi draugu nīderlandiešu uzņemšana ciemos pie sevis Tukuma pusē. Piecu gadu laikā esam viņiem iemācījuši gan vainagus pīt, gan latviešu tautasdziesmas dziedāt, kā nu viņiem tas izdevās,” intervijā portālam Skaties.lv stāsta Palkavnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šogad mani plāni ir mainījušies un ciemiņš būšu es pats – došos līgot uz Viļaku. Saulgriežu svinēšana noteikti tiks aizvadīta bez modīgām lietām, tikai ar visu latvisko un lauku dzīvei piederīgo. Cilvēku būs daudz, par pasākuma organizatorisko pusi parūpēsies namatēvs un namamāte, tāpēc es pārmaiņas pēc varēšu atpūsties.”

”Jāņus gan uztveru vairāk kā vasaras saulgriežus, ne kā savu vārda dienu. Jāteic, man gan nav tik traki kā Līgām, par kurām aizmirst pavisam. Tāpat nav paveicies arī Ādamiem un Ievām, kas savus vārda svētkus svin ziemas saulgriežos,” spriež Draugiem.lv runasvīrs.

”Tradīcijas tiks ieturētas arī galda klāšanā. Šaubos, vai uz galda atradīsies kas veikalā pirkts. Visticamāk, ēdīsim ne vien mājās gatavotu Jāņu sieru, bet arī pašu brūvētu alu. Neiztikt arī bez mazsālītiem gurķīšiem un šašlika. Šogad ēdienkartē parādīsies arī kāds jaunums – cepts sivēns, par ko parūpēsies paši viesu uzņēmēji – latgalieši.

Skaties.lv lasītājiem ieteiktu Līgo vakaru aizvadīt pie dabas krūts, tomēr jāteic, arī svētku pasākumiem Krastmalā nav ne vainas. It sevišķi interesanti tie varētu būt tiem, kam ikdiena tāpat aizrit laukos. Lustīgi un latviski Jāņi tiek plānoti arī Plūdoņa muzejā,” viņš zina teikt.

”Tiem, kuriem nav pašiem sava lauku nostūra, kur atpūsties pie dabas krūts, izlīdzēs sociālie tīkli. Esmu pilnībā pārliecināts, ka, izsakot vēlēšanos ieraksta formā kādam laukos pievienoties, noteikti atradīsies kompānija.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl