Izrādīs latviešu pirmo šausmu filmu “Zirneklis”

Komentāri
Izrādīs latviešu pirmo šausmu filmu “Zirneklis”
Kadrs no filmas „Zirneklis”. Foto: Valdis Ilzēns

Piektdien, 29. augustā, plkst. 19:00 kinoteātrī “K. Suns” neatkarīgais projekts “Obskura”, kas veltīts Rietumos maz zināmām Austrumeiropas filmām, piedāvās noskatīties 1991. gadā uzņemto latviešu erotisko šausmu filmu “Zirneklis”.

Režisora Vasīlija Mesa 1991. gadā uzņemtā filma “Zirneklis” varētu būt viens no retākajiem Latvijas nacionālā kino mantojuma dārgakmeņiem. Neskatoties uz savām kinematogrāfiskām īpašībām un vēsturisko nozīmi, šī filma, uzņemta Latvijas vēstures pārmaiņu laikos, palika neizdota un nepieejama plašai publikai.

Kinoteātris “K. Suns” kopā ar neatkarīgo kultūras projektu “Obskura” piedāvā iespēju izbaudīt šīs filmas pilnu versiju, kas būs pirmo reizi demonstrēta ar subtitriem latviešu un angļu valodās.

Filmas centrā ir jauniete Vita, kuru mākslinieks Alberts ir izvēlējies kā modeli Jaunavas Marijas portretam. Jau pēc pirmajiem pozēšanas seansiem Vitai sāk šķist, ka viņu vajā šausminošs zirneklis, un robeža starp fantāziju un realitāti tiek nojaukta.

Zirneklis ir “exploitation” un “arthouse” kino elementiem piesātināts darbs, kas vienmēr balansē starp glumo amoralitāti un baismīgo eminenci. Filma ir acīmredzami ietekmējusies no Eiropas kino, galvenokārt Poļu jaunā viļņa filmām, un ir arī tuva Žana Kokto pasakas “Skaistule un Briesmonis” poētiskai vīzijai. Kopā ar to “Zirneklis” ļoti labi raksturo pārmaiņu laika nestabilo sajūtu kolektīvajā apziņā, ka arī savulaik tas spēja piesaistīt pēc informācijas izsalkušo postpadomju skatītāju pamatinstinktus.

Ieeja seansā no 18 gadu vecuma. Vairāk par filmu: zirneklis.com.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl