Iron Maiden bijušais solists uzstāsies Liepājā

Komentāri

5. jūnijā Liepājas klubā Fontaine Palace koncertu sniegs leģendāro grupu Iron Maiden un Wolfsbane bijušais vokālists Bleizs Beilijs, kurš, pārtraucot darbību Iron Maiden, vairākus gadus pievērsies solokarjerai, informē kluba pārstāvis Edgars Āboliņš.

Bleiza Beilija (Blaze Bayley) muzikālās gaitas sākās 1984. gadā, kad, dažādu nakts darbu nomocīts, kā vokālists izmēģināja spēkus Lielbritānijas glam rock grupā Child’s Play un pieņēma savu pseidonīmu (mūziķa īstais vārds ir Beilijs Aleksandrs Kuks). Turpmākās muzikālās aktivitātes turpinājās grupā Wolfsbane, un septiņu gadu garumā viņš bija tās līderis un vokālists. 1988. gadā par grupu interesi izrādīja slavenais producents Riks Rubins, un pēc līguma noslēgšanas ar viņa ierakstu kompāniju Def American Rec. klajā nāca pirmais Wolfsbane albums Live Fast, Die Fast. Iron Maiden 1990. gada Lielbritānijas koncertturnejā Wolfsbane bija iesildošā grupa. Pirmais albums tika pārdots 25 tūkstošu tirāžā, grupa tika dēvēta par britu rokenrola nākotni, taču producents bija gaidījis ko vairāk un novērsās no jaunajiem censoņiem. Kopš tā laika Wolfsbane joprojām koncertē, neņemot vērā vairākas ilgas klusuma pauzes un ziņas par apvienības izjukšanu.

1993. gada februārī viens no labākajiem vokālistiem rokmūzikas vēsturē, Brūss Dikinsons, sensacionāli paziņoja par savu aiziešanu no grupas Iron Maiden. Pēc dažām nedēļām ar piedāvājumu ieņemt vakanto vokālista vietu grupā pie Bleiza vērsās tās līderis Stīvs Hariss. Pēc smagas iekšējas cīņas par uzticību savai grupai un pārdomām par tās nākotnes perspektīvām Bleizs nolēma piekrist. Ar Iron Maiden tika ierakstīti divi studijas albumi, un Beilijs Iron Maiden pameta, 1999. gadā pie grupas vokālajiem pienākumiem atgriežoties Brūsam Dikinsonam. Uzreiz pēc šiem notikumiem Bleizs Beilijs dibina sava paša vārdā sauktu grupu un izdod kritiķu atzinīgi novērtēto pirmo albumu Silicon Messiah.

Latvijā mūziķis uzstāsies otrreiz, 2009. gadā veiksmīgi aizvadīts viņa koncerts Rīgas klubā Melnā piektdiena.

Klubs Fontaine Palace atrodas Liepājā, Dzirnavu ielā 4. Ieeja no plkst. 22.00, koncerta sākums plkst. 23:00. Biļetes uz pasākumu pieejamas interneta vietnē ticketshop.lv, pirmās 100 biļetes pieejamas par īpašu cenu.

Lasi vēl