9 komentāri

Katru svētdienu visa Latvija viņus abus var vērot kanālā TV3. Portāla Skaties.lv interviju sērijā Istabas vidū pirmo reizi viesojās divi cilvēki. Tie šoreiz bija šova Dejo ar zvaigzni vadītāji – Nacionālā teātra aktieris Jānis Āmanis un pazīstamā TV raidījumu vadītāja Maija Silova.

Kad šo interviju skatīsities, šovs Dejo ar zvaigzni būs aizvadījis savu pusfinālu. To, kurš cīnīsies par galveno balvu, tieši šajā brīdī mēs nezinām. Taču vienu gan es zinu, ka arī šova desmitajā jeb pēdējā raidījumā mēs redzēsim tā vadītājus – Jāni Āmani un Maiju Silovu, kas šodien ir ieradušies ciemos uz interviju sēriju Istabas vidū.

M.: Paldies, ka uzaicināji!
J.: Labdien!

Laba diena! Parasti dodu priekšroku dāmām, bet šoreiz man pirmais jautājums būs Jānim! Teātra skatuves un kinofilmu pieredze Tev ir diezgan liela. Vai Tev pašam bija pārbaudījums piekrist vadīt lielo svētdienas šovu?

J.: Jā, tas bija pārbaudījums! Tā ir skola, jo šis tomēr ir atšķirīgs darbs nekā tas, ko daru ikdienā! Darbs ar skatītāju ir darbs ar skatītāju, bet aiz tās kameras un operatora tur sēž vēl gandrīz divi miljoni.
M.: Kādi desmit, piecpadsmit cilvēki. (Abi smejas.)
J.: Labi, es pārspīlēju, varbūt visi neskatās, bet reitingi ir ļoti augsti.

Maija, šis pavisam noteikti nav pirmais televīzijas šovs, ko vadi. Vai atceries savu pirmo raidījumu?

M.: Hmm… Jā! Šķita, ka būs ilgāk jādomā, bet nē – atceros! Tas bija pirms gadiem 11…
J.: Pekšņus un Zvaigznīšu brīžus Tu vadīji!
M.: (Smaida.) Tas bija citā dzīvē! Bet šajā – raidījums Defilē, kas bija visai amizants pasākums. Tas man bija pārbaudījums. Es vēl mācījos skolā, un sākumā producente man piedāvāja rakstīt raidījumam tekstus. Protams, pēc tam tas viss attīstījās, bet sākumā tas bija tāds jaunības maksimālisms ar visādām pārdrošām idejām. Pēc diviem mēnešiem viņi saprata, ka mani jālaiž kadrā. Un tā arī tas aizgāja, jo man nebija ne baiļu sajūtas vai kaut kādas pārdomas par to, kā es to daru. Man tas viss nāca no sirds, tāpēc arī tas nebija grūti.

VIDEO

Vai jūs abi pirms tam bijāt pazīstami?

M.: Mentāli! (Smejas.)
J.: Jā, bet tāda sajūta, ka esam pazīstami gadiem, veci čomi.
M.: Jo mēs ļoti ātri atradām kaut kādu kopsaucēju. Mēs izstāstīsim arī tādu nelielu noslēpumu. Es gan nezinu, ko mums teiks producenti! (Smejas.)
J.: (Jokojoties klusā balsī.) To nestāsti!
M.: Tas bija ļoti amizanti! Tikāmies ar producentiem, kuri paziņoja: “Pāris ir izveidojies – Maija Silova, un paskaties, kas būs Tavs partneris!” Un es skatos datorā, kā viņš mani parodē. Un, ja cilvēks tik sirsnīgi parodē, tad arī dzīvē viņš izturas ļoti pozitīvi, jo parodija ir tas žanrs, kurā var ielikt ļaunumu un kaut kādas negācijas, vai arī kaut ko sirsnīgu un foršu, par ko tiešām var pasmieties pozitīvā nozīmē. Super, sit pieci!
J.: Sanāca tā, ka Maija mani izvēlējās.

Foto: Toms Norde

Foto: Toms Norde

Ar šova dalībniekiem ir skaidrs – viņiem piešķir deju, un tad tiek gatavota programma. Kā jums notiek tas gatavošanās process? Jo nav jau tā, ka aizbraucat svētdienas vakarā un aiziet, darām!

J.: Nē, mēs arī izrunājam kaut kādas lietas! Mums, piemēram, ir jānoskatās iepriekšējais raidījums, lai mēs saprastu, kas tur ir vai nav bijis, kas ir izdarīts un kas nav izdarīts, tad vēl analīze, kas izdarīts labāk, kas sliktāk. (Ironiski.) Parasti jau vienmēr viss ir izdarīts!
M.: Tas pat ir ierakstīts mūsu līgumā, ka mums tas ir obligāti jādara.
J.: Arī tas, ka mums katru nedēļu obligāti jābūt Elijas ielā un jāpārrunā nākamā šova scenārijs.
M.: Un arī svētdienās mums ir obligāti jābūt, ja nu mēs pēkšņi to aizmirstam! Gan jau arī tādas situācijas ir bijušas.

Piemēram, kad nav, ko vilkt!?

J.: Jā, viņai tā ir problēma!
M.: Vai Tu vēlies par to parunāt!? (Smejas.)

Foto: Toms Norde

Foto: Toms Norde

Tas drīzāk man Tev būtu jājautā – vai Tu vēlies par to parunāt!?

M.: Es visu laiku par to runāju ar Jāni, viņš mani konsultē! Viņš gan parasti uzreiz apstiprina manu izvēli, kas nozīmē, ka visas kleitas man izskatās labi vai arī viņam vienkārši ir slinkums.

Bet iedomājamies – ballīte, kur Tev vienkārši IR jāizdomā, ko vilkt mugurā!

M.: Romantiskais cilvēk, kad es pēdējo reizi esmu bijusi kādā ballīte? Uz tām es pārsvarā eju, jo vajag strādāt! Redzi, tas ir tas mīts, ko rada publicitāte – ja cilvēks strādā televīzijā, tas nozīmē, ka viņš uzreiz apmeklē ļoti daudz ballītes. Es pārsvarā izvēlos doties kaut kur ar draugiem – pasēdēt, atpūsties, un ar to jau pietiek!

Foto: Toms Norde

Foto: Toms Norde

Lūk, tas arī ir mans jautājums – cik ilgi izvēlies apģērbu brīžos, kad dodies atpūsties ar draugiem?

J.: Maija izskatās tik lieliski, ka viņai pat treniņtērps piestāv!
M.: Zini, viss ir atkarīgs no tā, cik es esmu koncentrēta tajā brīdī vai cik man tas vispār ir būtiski! Ja man tas ir mazsvarīgi, tad tas ir diezgan ātri, bet ir tādas dienas, kad pazūd viss – kurpes, kuras vajag kādai noteiktai kleitai pieskaņot, vai, piemēram, soma. Tās tādas sievišķīgās lietas, un šādi sīkumi arī aizņem lielāko laiku.

Runājot par saviesīgiem pasākumiem un ballītēm – ko jums nozīmē izklaide, izklaidēties? Kā jūs saprotat šo vārdu?

M.: Tas bija tik sen! (Smejas.)
J.: Sen tik sen, ir tas laiks…

Sens tik sens…

J.: Jā, pareizi!
M.: Varbūt tad Tu arī izstāsti!
J.: Man tā izklaide vairāk ir ar ģimeni. Ar draugiem ir tas mirklis, kad var nedomāt ne par ko. Piemēram, šovakar iešu uz dzimšanas dienu, kur būs čaļu vakars. Bet tā tādus pasākums apmeklējam ar sievu un bērnu, jo dzīve mainās, un vairs neeju izklaidēties viens pats. Bet viena no lielākajām izklaidēm un atpūtām man ir mežs, kur es varu staigāt dienām. Vai makšķerēt, tāpat kā Gintam Grāvelim.
Maija, Tu gribi, lai izstāstu!? Viņa iet pārgājienos, nodarbojas ar klinšu kāpšanu, apmeklē arī svarcelšanas čempionātus.
M.: Bet, ja nopietni, izklaide man saistās ar jebkurām jaukām izdarībām ārpus publicitātes un kaut kādām manām profesionālajām darbībām. Viennozīmīgi pavadītais laiks ar draugiem, ģimeni, bet labākais sports ir velosipēds. Austiņas, velosipēds, un tad Tu domā par kaut ko, kas ir būtisks, un aizmirsti liekās problēmas.

Maija, tas ir ļoti nedroši!

J.: Viņa jau nerunāja par tām austiņām, bet gan tām bulciņām! (Visi smejas.)
M.: Paldies, Jāni! Tas nozīmē, ka man pavasaris ir jāsāk ar ko? Ar diētām!
J.: Tev jau nu nevajag diētu!

Kā jums šķiet, kurš melo labāk – vīrieši vai sievietes!?

J.: Sievietes!
M.: Vīrieši!

Būs nepieciešams arī pamatojums. Šoreiz sāksim ar Maiju!

M.: Nē, nu, ja godīgi, sievietes melo labāk! Daudz labāk nekā vīrieši! Vīrietis samelo, un uzreiz ir skaidrs, ka viņš ir samelojis.
J.: Tā ir! Sievietes vienkārši tik mīļi melo, un vīrietis redz tos melus un uzreiz piedod! Bet principā jau visi melo! Atkarīgs tikai, kāds tas melis ir – viņš ir liels vai mazs. Vispār melot nav labi! Ir reizes, kad kādreiz vajag samelot.
M.: Man šķiet, ka tā atšķirība varētu būt tāda, ka vīrieši labi melo globālāk, bet sievietes – ikdienas sīkumos, bet arī kā kurš. Līdz ar to ir ļoti riskanti kaut kādas analoģijas iezīmēt un ieskicēt, jo, patiesību sakot, viss ir atkarīgs no kaut kādām individuālajām lietām – no cilvēka rakstura, cilvēka psihes, jo ir tādi patoloģiski meļi un meles. Man vispār ļoti nepatīk statistika, es tādai neticu. Atceros, ka universitātē vienmēr aizstāvēju savas domas, kāpēc tāda nav nepieciešama. Un mums, kā reiz, šo priekšmetu pasniedza. Kādā no aizstāvēšanām profesors teica: “Jā, argumentus Tu esi atradusi. Desmit!” Es tiešam neticu statistikai, jo nevar visu ierindot kaut kādā kategorijā.
J.: Jā, jo mūsdienās ir cilvēks! Zināmā mērā nav vairs iedalīts – vīrietis un sieviete, ir cilvēks. Protams, citi cilvēki ir vienlīdzīgāki par citiem, bet tas jau ir cits stāsts, par to vēl vienu raidījumu varētu uztaisīt. Tāpēc pie mūsdienu apgriezieniem ir ļoti grūti teikt, kurš melo labāk! Tā ir tāda globāla tēma, kas, es uzskatu, ir samaitāta mūsdienu pasaulē.
M.: Vēl ir arī tā problēma, ka cilvēki atļauj sev melot. Cilvēkam šķiet, ka viņam ir jāpiedod.
J.: Piedot vajag!
M.: Vajag, bet visam ir savas robežas.
J.: Cilvēks ļoti bieži nemaz nesaka: “Eu, beidz man melot!” Viņš to pieņem par tādu normu!

TOP komentāri

 • oto
 • oto
  +1 +1 0

  oto

  ja ir tadi sova vaditaji tad jau labak bez tadu akstu ka amanis gruti atrast vins tak nemak izlasit kur vel kaut ko sakarigu pateikt
 • Ansītis
  0 0 0

  Ansītis

  Vis jau būtu labi, taču ganšīs intervijas vadītājam, gan abiem šova vadītājiem latviešu valodas kursi gan būtu vajadzīgi! Ir taču jāatceras, ka darbības vārdiem, kas nenoteiksmē beidzas ar -īt, -ināt, -īties, -ināties tagadnes daudzskaitļa 1 personā īstenības izteiksmē izskaņā ir garais" ā " - skatīties- skatāmies. brīnīties- brīnāmies, darīt- darām, vadīt- vadām, vizināties- vizināmies, kurpretim dejot- dejojam, dzejot- dzejojam, runāt- runājam, skriet- skrienam. Vismaz gramatiski pareizāku runu jau nu vajadzētu, ja jau nevar intonatīvi un stilistiski drusku labāk runāt!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl