Komentāri
Inteliģentais šova Izklausies redzēts žūrijas loceklis Šipkēvics par iepriekšējo sezonu un “fiškas rubīšanu”
Foto: Toms Norde

TV šovā Izklausies redzēts Radio SWH valdes priekšsēdētājam un līdzīpašniekam Jānim Šipkēvicam vecākajam ir svarīgi vēstīt nevis statistiku, bet interesantu stāstu par mūzikas leģendu. Viņš ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks un ticies ar tik daudz pasaulslaveniem mūziķiem, kā, iespējams, neviens no mums. Žurnāls Rīgas Viļņi savā intervijā centās noskaidrot, kāpēc viņi ar dēlu noslēguši īpašu līgumu.

Izklausies redzēts iepriekšējās sezonas pārsteigumi

Jautāts par to, kas iepriekšējā sezonā Šipkēvicu vecāko pārsteidzis visvairāk, viņš īpaši izcēla Ralfa Eilanda un Agneses Rakovskas priekšnesumus, kā arī Riharda Lepera aktiera talantu. “Ralfa Eilanda hameleoniskā daudzveidība, sākot ar to pašu Lūisu Ārmsntrongu un beidzot ar Džeimsu BRaunu vai Princi, kā arī Agneses Rakovskas pierādītā daudzpusība – tas, ko paveica šova Izklausies redzēts pirmās sezonas dalībnieki, bija ļoti augstā līmenī,” slavēdams pirmo sezona nosaka Špikēvics.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO: Jānis Šipkēvics šovā Izklausies redzēts

Viņš norāda, ka Latvijā ir daudz talantīgu mūziķu, un tas nav pārspīlēti teikts, bet tikai dažiem laimes, nejaušības vai sakritību rezultātā izdevies kļūt par visas Eiropas sabiedrības ieguvumu. “Un galvenokārt tas noticis akadēmiskajā mūzikā. Šajā vieglajā žanrā man bija bažas, vai publiski mūsējies spēs būt īsti dubultnieki.” Taču pagaidām gan pirmā sezona, gan otrās sezonas pirmais šovs pierāda to, ka spēj, īpaši daži, kuri jau paspējuši kļūt par favorītiem uz uzvaru šajā sezonā.

“Tāpat domāju, ka jaunu tradīciju ieviesa Ralfs Eilands un Rihards Lepers, kuri savos tēlos saglabājās visu raidījuma laiku, tad bija problēma viņus no tiem atsvabināt, jo cilvēks tā saaug ar savu tēlu, ka mājās vairs no tā netiek vaļā,” atceras leģendārā raidījuma Ar dziesmu par dzīvi vadītājs.

Turies savā tēlā!

Šipkēvics uzskata, ka tā ir izcila veiksmes atslēga, ja māksliniekam izdodas noķert atveidojamā mākslinieka harismu. “Tad tā virpuļo pa studiju, pielīpot gan skatītājiem, gan operatoriem, žūrijai, režisoram pie pults…” Iepriekšejā sezona arī šīs sezonas žūrijas loceklim šķitis, ka šova dalībnieks paņēmis sev pārāk smagu lomu, turklāt tas apvienots ar ne visai veiksmīgu grimu, taču harisma, ko attiecīgajam māksliniekam izdevies “piešķilt” varonim, visus noturējis uzmanības centrā.

“Dalībnieki izveidoja savu interesantu variāciju saviem tēliem, ka tiešām šķita: mākslinieks izskatās tieši tāds, kāds ir ekrānā, nevis Vikipēdijas lappusēs vai videoierakstos,” ar saviem iespaidiem žurnālam Rīgas Viļņi dalās erudītais žūrijas loceklis.

FOTO: Šova Izklausies redzēts pirmais raidījums

Viņa zināšanas par mūziku – neizmērojamas

“Cilvēki domā, ka man ir kā mūzikā vajadzētu “rubīt fišku”. Esmu muzikologs, bet man nav akadēmiskās izglītības. Vienkārši esmu mūzikas un dzīves baudītājs, kas var savilkt kopā stāstus, kas ir ap mūziku: sociālos, vēsturiskos apstākļus, cilvēkumu tikumus, vēl nezināmus faktus par mākslinieka dzīvi,” uzsver Šipkēvics, kuru vienmēr interesējuši stāsti, ko par mākslinieku zina visi, bet gan apslēptās dīvainības.

Viņam mājās ir ļoti daudz grāmatu par mūziku, un, izlasot tās visas, Jānis Šipkēvics vecākais spēj atcerēties faktus, kurus varbūt lielās masas nemaz nezina. Šim kungam ir arī bijis tas gods tikties ar daudziem pasaulē zināmiem māksliniekiem. “Aiz katras tikšanās ir vesels stāsts, nianse, teikums, ko viņi man pavēstījuši. Ja šovā trāpās šīs slavenības, man jau paliek jocīgi, ka ar katru trešo no tām mani dzīve savedusi kopā…”

Krievijā – katram dalībniekam savs plastmasas izbāzenis

Arī lielajai kaimiņvalstij Krievijai ir savs šova Izklausies redzēts prototips ar nosaukumu Toč v toč, kurā dalību ņēma arī Intars Busulis. Viņš atklāja, ka tur līgumā ietverts nosacījums: kaut vienreiz jāparāda uz skatuves sieviete… “Šeit arī tā ir,” uzreiz iestarpina Šipkēvics, kurš zina stāstīt, ka ir citi, kuri to grib darīt pat vairākas reizes.

Krievijas šovā ir neliela priekšrocība: raidījuma veidotāji, izmantojot īpašas silokona maskas, panāk līdzību ar konkrētājiem māksliniekiem. “Visiem dalībniekiem, kā man Busulis teica, ir atlietas plastmasas galvas. Šāda maska maksā lielu naudu, un to pie mums iepriekšējā sezonā vienu reizi atļāvās tikai Ralfiņš, kurš to izmantoja, lai iegūtu operdziedātāja Sergeja Jēgera aprises.” Dziesmas beigās, kā atveras Šipkēvics, Eilanda puse sejas esot palikusi rokās.

Ar dēlu noslēgts īpašs līgums

Žurnāls Rīgas Viļņi Šipkēvicam vecākajam uzdeva arī jautājumu par Šipkēvicu jaunāko – kāpēc viņš nepiedalās šovā? “Tad kādam ir jāiet prom… (Smejas.) Mēs ar dēlu esam parakstījuši līgumu ar neredzamu tinti, ka nejauksimies viens otra biznesā: es nedziedāšu uz skatuves, un viņš nevadīs radiostacijas. Tāpēč tās reizes, kad man liek dziedāt kaut vai Daudz baltu dieniņu!, es izvelku šo līgumu un parādu. (Viltīgi pasmaida.)

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl