“Instrumenti” savu jaunāko īsfilmu uzņem Kangaru kalnos

Komentāri
“Instrumenti” savu jaunāko īsfilmu uzņem Kangaru kalnos
Foto: Publicitātes foto

Grupa “Instrumenti” kopā ar režisoru Uģi Olti radījuši īsfilmu “King of the Wild Things”.

Kā vēsta grupas pārstāve Līva Pētersone, īsfilmas stāsts tās autoriem Uģim Oltem un Lāsmai Lagziņai radies pirms vairākiem gadiem – tā saknes meklējamas kādā Vidzemes teikā, kas vēsta par īpašu vietu starp diviem ozoliem tumšā meža ceļa posmā, kur nakts laikā mēdz parādīties kailas sievietes tēls, kas, ceļiniekiem to ieraugot, nolemj tos drīzai nāvei; zinātāji, braucot garām ozoliem, turot acis ciet.

Kad Uģa rokās nonāca “Instrumentu” tobrīd vēl neizdotā albuma “Procrastination” demo versija, jau pirmajā klausīšanās reizē dziesma “King of the Wild Things” sasaucās ar sen rakstīto īsfilmas stāstu – gan saturiski, gan strukturāli stāsts ar dziesmu pilnveidoja viens otru.

“Neradās šaubas, ka “King of the Wild Things”, mūsuprāt, spēcīgākās albuma dziesmas, video stāstu veidos tieši Uģis un Lāsma. Jau izsenis uzskatām viņus par “Instrumentu” komandas neatņemamu sastāvdaļu,” saka Reynsi.

Par Reynsi kā īsfilmas galveno aktieri Uģim Oltem arī nav bijis šaubu – pirmā kopīgā video klipa “Don’t Hold Onto Me” tapšanas laikā režisors pārliecinājies par Reiņa dabisko un nesaspringto esamību video kameru priekšā. Īsfilmā piedalās arī dejas māksliniece Eva Vancāne.

Muzikālā īsfilma “King of the Wild Things” filmēta šī gada pavasarī piecas dienas Kangaru kalnos Vidzemē.

Lasi vēl