Imants Kalniņš: mūzikas skolā man pateica, ka man ar mūziku nevajadzētu nodarboties

Komentāri

Šonedēļ iemīļotās mūzikas raidījuma Dzintara dziesmas vadītājs Juris Hiršs devās uz Liepāju, lai tiktos ar iemīļoto komponistu Imantu Kalniņu.

Raidījumā komponists tika sveikts lielajā jubilejā. Kalniņš sirsnīgā sarunā stāsta par mūziku, dzīvi un par komponista muzikālas karjeras sākumu. Kā nosmej pats komponists – viņa ceļš uz mūzikas skolu bija ļoti ērkšķains un sākotnēji ir ieteikts, ka viņam ar mūziku nevajadzētu nodarboties. Tomēr tas nav novirzījis viņu no mērķa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Imants Kalniņš savā dzīvē ir sekojis galvenajam vadmotīvam – iet, kur sirds sauc, un par mūziku saka vienkārši – tā ir skaņās pārvērsti sapņi. Mierīgajā, nesteidzīgajā sarunā pašā pavasara plaukumā un karstumā nedaudz virs Liepājas jumtiem tika runāts arī par teātra mūziku. Izrādās, bijušas nepieciešamas tikai sešas stundas, lai taptu mūzika izrādei Lilioms.

Tāpat Kalniņš dalās pārdomās par bohēmu, kurā pēc komponista domām noteicošais ir nevaldāmais radošais gars, viņa īpašo pilsētu Liepāju un Imantdienām jeb ikgadējām sapulcēm, uz kurām kopā jau 40. reizi sanāks domubiedri.

Foto

Video

Lasi vēl