Komentāri
Imantā notiks festivāla Bardu rudens 2014 noslēguma koncerts
Foto: blmiers2, Flickr.com

Trešdien, 22. oktobrī plkst. 19.00 kultūras un atpūtas centra Imanta Lielajā zālē notiks 11. starptautiskā bardu un folka festivāla Bardu rudens 2014 noslēguma koncerts. Tā laikā Latvijā viesos mūziķi no Igaunijas, Baltkrievijas un Lietuvas, lai sadziedātos ar Latvijas dziesminiekiem, informē Ieva Strazdiņa.

Koncertā piedalīsies Latvijas dziesminieki un bardi, tostarp Valdis Atāls, Elīna Līce, Jōrans Šteinhauers, Helēna Kozlova, kā arī ārvalstu viesi – Juhani Jēgers (Juhani Jaeger) ar grupu Vinland (Igaunija), Mihails Celkoviks (Mihail Tselkovik, Baltkrievija), Aleksandrs Makajevs (Aleksandras Makejevas, Lietuva), Valērijus Šerelis (Valerijus Šerelis, Lietuva), Eģins Grajausks (Eginas Grajauskas, Lietuva).

Bardu un dziesminieku vienkāršā un patiesā muzicēšana ir dzejas un mūzikas sinerģija, kas rada īpašu noskaņu un pozitīvu dvēseles pārdzīvojumu. Festivāls Bardu rudens ir unikāls akustiskās autormūzikas notikums Latvijā un kļuvis par gaidītu pasākumu ne tikai Rīgas, bet visas Latvijas iedzīvotāju un dziesminieku vidū, ko apliecina 2013. gadā nosvinētā festivāla desmit gadu jubileja.

Ieejas maksa koncertā 4,00 eiro, biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā, kā arī norises vietā pirms pasākuma.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl