Ilvesu un latviešu ierēdni vieno draudzība vai kas vairāk?

Komentāri
Ilvesu un latviešu ierēdni vieno draudzība vai kas vairāk?
Foto: LETA-AFP/LETA

Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa (61) un Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītājas Ievas Kupces kopīga iziešana sabiedrībā satraukusi abu valstu medijus. Nesen pāris kopīgi apmeklējis igauņu komponista Arvo Perta jubilejas koncertu.

Pēc pagājušā gada skandāla, kad Igaunijas pirmā lēdija Evelīna Ilvesa tika pieķerta ārlaulības sakarā ar kādu 28 gadus vecu francūzi Vinsentu Arenagu, kā rezultātā šopavasar Igaunijas pirmā pāra laulība tika šķirta, Tomass Hendriks Ilvess devis iemeslu runām, ka viņam ir attiecības ar latviešu ierēdni Ievu Kupci. Pavasara pusē abi tika manīti kopā, ieturot maltīti Andrejsalas restorānā Koya, bet nesen latviete Igaunijas pirmo galvu pavadījusi uz igauņu komponista Arvo Perta 80. jubilejas koncertu Tallinā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Vai Ilvesam un Kupcei ir tikai senu draugu vai mīlnieku tikšanās, pagaidām grūti spriest. To parādīs laiks,” raksta igauņu laikraksts Postimee. Nesen tas pats izdevums vēstīja, ka pāra ciešākas attiecības ilgstot jau vismaz divus gadus, un tās esot kas vairāk par vienkāršu pazīšanos.

Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa preses sekretārs Tomass Sildmans, paužot oficiālo viedokli, atzinis, ka Igaunijas prezidents 11. septembrī Perta koncertu apmeklēja kopā ar savu draudzeni Ievu Kupci, kuru pazīst jau kopš 2003. gada. Abi sapazinušies Briselē, kad Ilvess bija Eiroparlamenta deputāts, bet Kupce – parlamenta ierēdne, raksta žurnāls Kas Jauns.

Ieva Kupce savu diplomātisko karjeru Ārlietu ministrijā sākusi 1997. gadā. 2005. gadā viņa aktīvi iesaistījās NATO samita, kas gadu vēlāk notika Rīgā, organizēšanā.

Kupce aktīvi seko Ilvesa darbībām sociālajos tīklos – retvīto viņa tvītus un iesaka intervijas. Sievietei pieder dzīvoklis Limbažos, zeme Salacgrīvā un dzīvoklis Gruzijā. Viņa nav precējusies, bet viņai ir dēls Ralfs Jānis, kura tēvs ir Latvijas vēstnieks Grieķijā Ivars Pundurs.

Evelīna Ilvesa pēdējā laikā sabiedrībā iziet kopā ar igauņu dziesminieku Simu Rikeru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl