Holivudas aktrises sūdzas par nevienlīdzīgo algu

Komentāri
Holivudas aktrises sūdzas par nevienlīdzīgo algu
Foto: AFP/ LETA

Holivudas aktieri un aktrises pelna miljonus. Taču pēdējo dienu laikā arvien skaļāk izskan aktrišu iebildumi, ka viņas pelna par daudziem miljoniem mazāk nekā viņu kolēģi vīrieši par darbu vienā un tajā pašā filmā.

Viena no vislabāk pelnošākajām aktrisēm pasaulē – Dženifera Lorensa – paudusi neviltotu sarūgtinājumu par Holivudas nevienlīdzīgo atalgojumu vīriešu un sieviešu dzimuma aktieriem. Oskara balvas laureāte atzīst, ka tikai pēc kinostudijas Sony vadības e-pasta vēstuļu nopludināšanas internetā esot uzzinājusi, ka viņai maksā mazāk nekā pretējā dzimuma aktieriem.

Pagājušā gada novembrī nopludināto ziņojumu vidū bija kāds e-pasts, kurā atklājās, ka filmas Amerikāņu afēra aktrisēm Lorensai un Eimijai Adamsai samaksāts ievērojami mazāks honorārs nekā svarīgāko lomu atveidotājiem vīriešiem.

25 gadus vecā Dženifera Lorensa akcentē, ka turpmāk vairs netēlos jauko meiteni un cīnīsies par tādu pašu darba samaksu kā aktieriem vīriešiem, ar kuriem viņai jāstrādā tandēmā.

Kā jau ziņots, biznesa žurnāls Forbes pasludināja Lorensu par aizvadītā gada visvairāk pelnošo aktrisi. Viņas gada ienākumi lēsti ap 52 miljoniem ASV dolāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl