Komentāri

Pirmdien, 1. decembrī, Londonā notikusi filmas Hobits: Piecu armiju kauja (The Hobbit: The Battle of the Five Armies) pasaules pirmizrāde. Tā ir režisora Pītera Džeksona jaunākā filma, ar kuru noslēdzas viņa veidotā filmu sērija, kas balstīta uz rakstnieka Dž. R. R. Tolkīna pasaulslavenā fantāzijas romāna Hobits motīviem.

P. Džeksons kopā ir uzņēmis sešas filmas par piedzīvojumiem Viduszemē – pirmā, Gredzenu pavēlnieka triloģija, uz lielajiem ekrāniem iznāca pirms vairāk nekā desmit gadiem, proti, katru decembri, sākot ar 2001. gadu. Hobita triloģijas pirmā lente pirmizrādi piedzīvoja 2012. gada nogalē.

Jaunajā filmā centrālie varoņi ir ieradušies Vientuļajā kalnā, lai atgūtu dārgumus, taču viņi nav vienīgie, kas alkst ieņemt rūķu karaļvalsts galvaspilsētu… Filmas notikumi noslēdz Hobita triloģiju, kā arī sasaista to ar Gredzenu pavēlnieka filmām.

Lentes režisors, ASV Kinoakadēmijas balvas laureāts Pīters Džeksons, kopā ar Giljermo del Toro, Frenu Volšu un Filipu Bojenu ir arī tās scenārija autors. Vērienīgajā kino projektā atkal iesaistījušies skatītāju iemīļotie aktieri – Mārtins Frīmens Bilbo Baginsa lomā, Īens Makkelens Gendalfa un Ričards Armitedžs Torina Ozolvairoga lomā. Citu varoņu tēlā iejutušies Keita Blanšeta, Orlando Blūms, Hugo Vīvings, Kristofers Lī, Evandželīna Lilija, Lūks Evanss, Benedikts Kamberbačs u.c.

Uz pirmizrādes pasākumu, kam filmas fani pacietīgi bija gatavojušies jau laikus un atbraukuši no dažādām pasaules malām, bija ieradusies virkne filmas aktieru un veidotāju.

“Esmu saviļņots un priecīgs. Filmas un Pītera Džeksona daiļrades cienītāji ir vislabākie – viņi ir oriģināli, inteliģenti, viņiem piemīt laba gaume,” klātesošajiem faniem komplimentus izteica Bilbo lomas atveidotājs, aktieris Mārtins Frīmens.

Lai arī ar šo filmu noslēdzas piecpadsmit gadu periods, kura laikā Viduszemi ar Pītera Džeksona sešām lentēm ir iepazinuši miljoniem kinoskatītāju, pirmizrādes pasākumā aktieri un arī režisors ļāva vaļu ne tikai emocionākiem brīžiem, bet arī jokiem.

“Es atceros, kā Īens Makkelens (Gendalfs) filmēšanas laukumā reiz dejoja un cilāja kājas, zem apmetņa nevalkājot bikses!” kā vienu no jautrākajiem momentiem filmēšanas procesā minēja aktieris Lūks Evanss, uz ko Īens Makkelens nevilcinoties un jokojot atbildēja: “Lūks fantazē! Jo es cienu Gendalfu, un Gendalfs kā nopietns burvis nedejo!”

Pirms pasākuma viesi devās ieņemt vietas kinoteātrī, režisors Pīters Džeksons paspēja pajokot: “Man taču pirms seansa sākuma jāpaspēj vēl filma samontēt. Labi, labi – to es pabeidzu pirms nedēļas, bet jāpiebilst, ka gala versiju pat īsti vienā piegājienā neesmu redzējis. Skatīšos to kopā ar skatītājiem un viesiem šovakar.”

Filma uz Latvijas ekrāniem iznāk nākampiektdien, 12. decembrī.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl