Komentāri
Hobita režisors Pīters Džeksons saņem zvaigzni Holivudā
Foto: AFP/ LETA

Režisors, scenārists un producents Pīters Džeksons, kurš uzņēmis Gredzenu pavēlnieka filmas un aktuālo Hobita triloģiju, kā arī veidojis tādas lentes kā Karalis Kongs, Dārgie pīšļi u. c., un kurš saņēmis trīs ASV Kinoakadēmijas godalgas Oskars, kļuvis par jaunākās zvaigznes īpašnieku Holivudas slavas alejā.

Zvaigžņu slavas aleja Losandželosas Holivudas bulvārī izpaužas kā betona plāksnes ar zvaigzni un personas vārdu uz tās, kas izkārtotas ik pēc 1,8 metriem. Kopējais slavas alejas garums ir nepilni trīs kilometri. Ar zvaigzni slavas alejā tiek godināti kino un izklaides industrijas pārstāvji, kas guvuši panākumus savā arodā un snieguši ieguldījumu kino jomā un popkultūrā. Slavas alejā ”atzīmējušies” aktieri, režisori un pat multfilmu varoņi, kā arī mūziķi. Ik gadu slavas aleju apmeklē ap 10 miljoniem tūristu.

Uz svinīgo ceremoniju 8. decembrī bija ieradušies kā pats P. Džeksons, tā arī Gredzenu pavēlnieka triloģijas un Hobita filmu zvaigznes ar Endiju Serkisu, Orlando Blūmu un Evandželīnu Liliju priekšgalā, gan studijas Warner Bros. vadītājs, Losandželosas domes pārstāvji un citi viesi, kuri pateicās P. Džeksonam par viņa neizsmeļamo darba sparu un ieguldījumu kino.

“Pirms daudziem gadiem es kā puika, kurš dzimtajā Jaunzēlandē tikko bija sācis aizraušanos ar filmām un sācis pirmos eksperimentus ar 8 mm kameru, apmeklēju Losandželosu kopā ar vecākiem. Pastaigājos pa šo aleju un lasīju zvaigžņu vārdus. Es nekad nebūtu spējis iedomāties, ka reiz man pašam šeit būs sava zvaigzne. Bet te nu es esmu! Sirsnīgs paldies visiem maniem kolēģiem un aktieriem, kas šo piecpadsmit gadu laikā ir kļuvuši par tuviem draugiem, kā arī tūkstošiem cilvēku, kas ir piedalījušies šo grandiozo filmu tapšanā. Taču vislielākais paldies jāsaka filmu skatītājiem un Viduszemes faniem!” pateicības runā akcentēja P. Džeksons.

Hobita triloģijas pēdējā daļa, filma Hobits: Piecu armiju kauja (The Hobbit: The Battle of the Five Armies) uz Latvijas ekrāniem un citviet pasaulē iznāks 12. decembrī, un ar to noslēdzas P. Džeksona veidotā filmu sērija, kas balstīta uz rakstnieka Dž. R. R. Tolkīna pasaulslaveno fantāzijas romānu motīviem.

P. Džeksons kopā ir uzņēmis sešas filmas par piedzīvojumiem Viduszemē – pirmā, Gredzenu pavēlnieka triloģija, uz lielajiem ekrāniem iznāca pirms vairāk nekā desmit gadiem, proti, katru decembri, sākot ar 2001. gadu. Hobita triloģijas pirmā lente pirmizrādi piedzīvoja 2012. gada nogalē.

Jaunajā filmā tās centrālie varoņi ir ieradušies Vientuļajā kalnā, lai atgūtu dārgumus, taču viņi nav vienīgie, kas alkst ieņemt rūķu karaļvalsts galvaspilsētu… Vērienīgajā kino projektā atkal iesaistījušies skatītāju iemīļotie aktieri – Martins Frīmens Bilbo Baginsa lomā, Īens Makkelens Gendalfa un Ričards Armitedžs Torina Ozolvairoga lomā. Citu varoņu ādās iejutušies Keita Blanšeta, Orlando Blūms, Hugo Vīvings, Kristofers Lī, Evandželīna Lilija, Lūks Evanss, Benedikts Kamberbačs u. c.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl