Komentāri
Hirosimas animācijas filmu festivālā piedalās divas filmas no Latvijas
Kadrs no Edmunda Jansona animācijas filmas "Kora turneja". Publicitātes foto

Šodien Hirosimā, Japānā sākas starptautisks animācijas filmu festivāls, kura programmā līdzās 57 citām animācijas filmām iekļauti arī divi darbi no Latvijas – Edmunda Jansona “Kora turneja” un Vladimira Ļeščova “Lietus dienas”.

Animācijas filmu konkursam, ko vērtēs starptautiska žūrija sešu cilvēku sastāvā, tika pieteiktas 2217 filmas no visas pasaules.

“Kora turneja” ir stāsts par pasaulslavenu zēnu kori no Latvijas, kas dodas tālā koncertceļojumā. Kora diriģentei kori izdodas savaldīt un noskaņot kā smalku instrumentu, taču, kad viņa iesprūst liftā, zēni atkal kļūst par delverīgiem bērniem. Jansona animācijas filma jau apceļojusi vairāk nekā 50 festivālus visā pasaulē, kur guvusi plašu žūrijas un skatītāju atzinību.

“Lietus dienas” ir Ļeščova jaunākā animācijas filma. Tā ir melanholisks vēstījums par kādu japāni, kas dodas īsā ceļojumā uz nelielu salu un atgriežas senās atmiņās par savas dzīves lietainajām dienām.

Hirosimas animācijas filmu festivāls norisināsies līdz 24.augustam, bet žūrija spriedumu paziņos 25.augustā.

Hirosimas festivāls, kas norisinās kopš 1985.gada, līdzās Anesī, Otavas un Zagrebas animācijas filmu festivāliem tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem un prestižākajiem pasaulē.

Lasi vēl