Henkss Spīlberga jaunajā filmā tēlo advokātu

Komentāri
Henkss Spīlberga jaunajā filmā tēlo advokātu
Foto: Scanpix

Amerikāņu aktieris Toms Henkss un režisors Stīvens Spīlbergs apvienojušies filmā par Padomju Savienības gūstā nonākušu pilotu. Kinolentes pamatā ir vēsturiski notikumi, un tikko tā piedzīvojusi pirmizrādi Ņujorkā.

Filmas pamatā ir Meta Čeirmana uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par Auksto karu. Čeirmana stāstu pārrakstījuši brāļi Džoels un Ītans Koeni, kuri ieguvuši Oskara balvu par kinoscenārijiem filmām Fargo un Kur sirmgalvjiem nav vietas.

Galveno lomu filmā Bridge of Spies atveido Toms Henkss, kurš ar Stīvenu Spīlbergu iepriekš jau ir strādājis tādās filmās kā Glābjot ierindnieku Raienu, Noķer mani, ja vari un Lidosta. Henkss filmā atveido amerikāņu advokātu Džeimsu Donovanu, kurš piedalījās pārrunās par pilota izdošanu no Padomju Savienības. Advokātu 1962. gadā nolīga ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde, lai viņš vienotos par padomju gūstā nonākušā lidmašīnas pilota atbrīvošanu. Amerikāņu izlūklidmašīnas pilots tika sagūstīts pēc tam, kad padomju pretgaisa aizsardzības spēkiem izdevās notriekt viņa lidaparātu U2.

Foto no filmas pirmizrādes Ņujorkā skaties galerijā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl