Komentāri
Guntars Račs 50 gadu jubilejas lielkoncertā pulcēs populārākos pašmāju mūziķus
Publicitātes foto

27. martā Arēnā Rīga notiks, iespējams, viens no nākamā gada grandiozākajiem pašmāju popmūzikas koncertiem Tikai Tā! Ielūdz Guntars Račs un draugi. Lielkoncerts, kas uz skatuves pulcēs populārākos pašmāju mūziķus, būs pieprasītā mūsdienu latviešu dziesmu tekstu autora Guntara Rača 50. dzimšanas dienas veltījums draugiem un cienītājiem, informē Micrec PM.

”Koncertu rīkoju kā pateicību saviem draugiem – manu dziesmu mūzikas autoriem, izpildītājiem un klausītājiem. Bez šiem trīs vaļiem es nebūtu Nekas” stāsta Guntars Račs. ”Jubileja ir lieliska iespēja uz brīdi apstāties, novērtēt padarīto un pateikt paldies visiem, kuri maniem dziesmu vārdiem piešķīruši savu nozīmi un skanējumu,” viņš norāda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dziesmas ar G. Rača vārdiem izpildīs Raimonds Pauls, Laima Vaikule, Prāta vētra, Igo, Lauris Reiniks, Uldis Marhilevičs, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Putnu balle, Ivo Fomins, Tomass Kleins, Ance Krauze, bet bet, ex-Līvi, Zodiaks, Turaidas Roze, Liepājas brāļi, Credo, Dzeguzīte, Andris Ērglis, Kārlis Būmeisters, Normunds Rutulis, Liene Šomase, Antra Stafecka, Marija Naumova, Jānis Moisejs, Nikolajs Puzikovs, Mārtiņš Ruskis un Zigfrīds Muktupāvels. Pats jubilārs darbosies ierastajā postenī pie grupas bet bet bungām.

Kā tekstu autors G. Račs strādājis ar daudziem pazīstamiem komponistiem – J. Lūsēnu, Im. Kalniņu, M. Braunu, U. Marhileviču, Z. Liepiņu, B. Rezņiku u.c., bet īpašu ievērību guvis kā ilggadējs Raimonda Paula sadarbības partneris, kopīgi radot vairāk nekā 300 dziesmu, no kurām daudzas jau folklorizējušās.

”Senāk es viņu saucu par Puškinu, bet nu tas vairs nav aktuāli, ir izaudzis…” smej Raimonds Pauls. ”Ja nopietnāk – es Guntaru varu salīdzināt ar Alfrēdu Krūkli, ar kuru man kādreiz bija daudz dziesmu. Krūklim arī bija tas vienkāršais, sentimentālais piegājiens. Viņam to daudz pārmeta, bet vispopulārākie dziesmu teksti bija tieši viņam, citiem tā nesanāca. Un vispār – no Liepājas jau bez talanta neviens nenāk. Tik nezinu, kā tagad būs – viņš vakar zvanīja un teica – mājās ūdens esot atslēgts… nav viegli tiem dzejniekiem,” stāsta Maestro.

Guntars Račs mūziķa gaitas sācis 190. gados Liepājā. Pirmā plašāk zināmā grupa ir Saldās sejas ar Tomasu Kleinu un Zigfrīdu Muktupāvelu. Vēlāk spēlējis grupās Neptūns, Jāņa Lūsēna grupa, Salve, Slēģi, Jauns mēness, Liepājas brāļi un bet bet. Dziesmas ar G. Rača tekstiem izpilda gandrīz visi populārākie latviešu solisti un daudzas grupas.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīze tirdzniecības vietās un internetā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl