Komentāri

Šogad postfolkloras grupai “Iļģi” aprit 35 gadu jubileja, ko paredzēts svinēt ar vērienīgu lielkoncertu līdz šim neparedzētā formā.

Lielkoncerts notiks svētdien, 14. maijā, “Arēnā Rīga”. Gaidāmajā programmā skatītājus priecēs kā “Iļģu” mūzika, tā dažādu deju kolektīvu sniegums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ilga Reizniece
“Iļģi” vadītāja

Galvenā doma ir pirmo reizi vienkopus parādīt dziesmu otro dzīvi. Tā ir pateicība dejotājiem un horeogrāfiem par to, ka viņi ir iedvesmojušies un radījuši fantastiskus mākslas darbus.

Grupa “Iļģi” radās 1981. gada pavasarī, kad Iļģuciema kultūras nama vadība uzaicināja vijolnieci Ingu Reiznieci veidot folkloras ansambli.

Kopš 1989. gada “Iļģi” koncertējuši pasākumos Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Somijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Austrālijā un ASV. Tāpat arī šogad īsi pēc lielkoncerta “Arēnā Rīga” postfolkloras grupa “Iļģi” dosies uz Baltimoru, ASV, lai uzstātos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos.

Video

Foto: lielkoncerta ”Spēlēju. Dancoju. Dejoju.” mēģinājums

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl