Fotogrāfs vietējās slavenības uzņēmis savdabīgos portretos

Komentāri

Fotogrāfa Artūra Kondrāta izstādes Momentum jeb Mirklis 30 fotogrāfijās iemūžinātas Latvijā pazīstamas personības. Kā iedvesmas avotu izstādei Artūrs min modeli Beāti Degaini.

Fotomodeļu vidū ir Artūra paziņas uz draugi, taču fotogrāfs vēlējies iemūžināt un iepazīt arī citas personības, kuras Latvijā veic lielus darbus, iedvesmojot citus.

Artūra darba stils atšķiroties no citu fotogrāfu piegājiena fotosesijās. Viņš nepārtraukti komunicē ar modeli, neļauj saspringt, lai uzmanība netiktu koncentrēta uz pozēšanu. ”Sesijas vienmēr ir dinamiskas, ar viņu vienmēr ir interesanti. Viņš ir cilvēks ar ļoti labi humora izjūtu, kas ir ļoti svarīgi. Un viņš prot atbruņot, un bildē tas ir ļoti svarīgi, ka ir brīvības sajūta,” pieredzē par fotografēšanos pie Artūra Kondrāta dalās dziedātāja Agnese Rakovska.

Ar mūsdienīgo tehnoloģiju palīdzību atliek viedtālruni pavērts pret fotogrāfiju un attēls sāk runāt. Fotomodeļi videofragmentos mēģina definēt, kas ir mirklis. Modes māksliniekam Bruno Birmanim mirkļa formulējums ir visīsākais: ”Tas ir visnetveramākais un visneizmērojamākais laika nogrieznis.”

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl