FOTO: smalka publika Hennessy 250 gadu jubilejas svinībās Rīgā

Komentāri
FOTO: smalka publika Hennessy 250 gadu jubilejas svinībās Rīgā
Foto: publicitātes

Piektdien ar pop-up veikala atklāšanu modes un izklaides centrā Riga Plaza 250 gadu jubileju nosvinējis viens no vecākajiem un pasaulē atzītākajiem konjaka namiem – Hennessy. Par godu nozīmīgajam notikumam svētku viesiem tika piedāvāta iespēja baudīt ekskluzīvo Hennessy 250 Collector Blend konjaku, kas radīts atzīmējot konjaku nama 250. pastāvēšanas gadskārtu.

Lai kopā ar kaislīgākajiem konjaka cienītājiem svinētu Hennessy nama 250. jubileju, Latvijā uz veikala atklāšanu bija ieradies Hennessy nama vēstnesis, pieredzes bagātais konjaku eksperts Fabiāns Levjē (Fabien Levieux). Viņš kopā ar pazīstamo pašmāju someljē, Moët Hennessy zīmolu vēstnesi Latvijā Gintu Sniedzi dalījās stāstos par leģendām apvīto konjaku Hennessy, kas 250 gadu laikā kļuvis par slavenāko konjaka zīmolu pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO

Uzrunājot viesus pop-up veikala atklāšanā, Fabiāns Levjē uzsvēra, cik nozīmīga Hennessy konjaku namam ir 250. gadskārta: ”Hennessy radītais konjaks jau teju trīs gadsimtus iemieso nemainīgu kvalitāti, ko sniedz mērķtiecīgs darbs, uzdrīkstēšanās un nemitīga pilnveide. Atzīmējot Hennessy 250.gadskārtu, mēs svinam 250 gadus patiesa talanta, prasmju, enerģijas un izcilības, kas nodoti no paaudzes paaudzē, lai radītu un sniegtu neatkārtojamu konjaku cilvēkiem, kuri to novērtē.”

Pop-up veikala atvēršanas pasākumā īpašu viesu atzinību izpelnījās konjaks, ko Hennessy radījis par godu nama 250.gadu jubilejai – Hennessy 250 Collector Blend. Klātesošajiem tika piedāvāta ekskluzīva iespēja būt vieniem no pirmajiem, kas nobauda šo īpašo dzērienu. Jubilejas konjaks Hennessy 250 Collector Blend visā pasaulē pieejams ļoti ierobežotā skaitā, jo tas nogatavināts vien 250 mucās, kurās katrā pildīti 250 litri šī īpašā dzēriena.

Hennessy nama sveicēju rindās pop–up veikala atklāšanas pasākumu apmeklēja arī Latvijas bijušais Ministru prezidents, uzņēmējs Māris Gailis. Novērtējot Hennessy jubilejas konjaka piesātināto garšu buķeti, viņš atklāja, ka par konjaka cienītāju kļuvis pirms desmit gadiem un vislabprātāk šo dzērienu bauda tīrā veidā, nevis kokteiļos vai ar ledu. Turklāt tieši konjaks saistās ar lielisko un piedzīvojumiem bagāto ceļojumu apkārt pasaulei, kurā Gailis un viņa domubiedri devās ar jahtu Milda. ”Ceļojuma laikā noslēdzām derības, ka gadu mijā Mildas komanda paspēs apkuģot Horna un Labās cerības ragu. Balvā bija vecs, izturēts un dārgs konjaks. Derībās uzvarējām un šo konjaku pēc ceļojuma kopīgi arī baudījām,” atmiņās dalījās Māris Gailis.

Hennessy ir konjaku tirgus līderis Latvijā, veidojot 52,6% no visa Latvijā iegādātā konjaka. Hennessy pop-up veikals būs vienīgā vieta Latvijā, kurā konjaka cienītājiem būs iespējams tuvāk iepazīties ar Hennessy pasauli, pārrunāt interesējošus jautājumus ar zinošiem cilvēkiem un uzzināt jaunas lietas par šo visā pasaulē iecienīto konjaku. Veikals modes un izklaides centrā Riga Plaza būs pieejams visu oktobri.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl