Foto: Atklāts festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”

Komentāri
Foto: Atklāts festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”
Foto: Ieva Lūka, LETA

Pirmdien Dzintaru koncertzālē ar grandiozu multimediju projektu – “Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru” tika atklāts festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”, kas šogad norit desmito reizi.

Visas nedēļas garumā Ineses Galantes talanta cienītājiem un labas mūzikas pazinējiem ik dienu būs iespēja baudīt kādu no Inese Galantes fonda sarūpētajiem koncertiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien, 12.augustā, gaidāms festivāla eksotiskais vakars, ko krāšņos viena no spilgtākajām Āfrikas rietumu krasta mūsdienu mūzikas vēstniecēm pasaulē – Grammy balvas laureāte Dobē Njaorē. Pirmo reizi Baltijā noslēpumaini eksotiskā dīva sniegs krāšņu dziedājumu septiņos Āfrikas dialektos, nepieradinātus ritmus un oriģinālu skatuves horeogrāfiju.

13. augusta koncerts festivālam piešķils kaisles uguni – Dzintaru koncertzāles skatuves grīdu rībinās ievērojamākā Madrides flamenko apvienība Daminaro.

14. augustā Duetu vakarā ar Inesi Galanti uzstāsies pati festivāla dvēsele kopā ar Latvijas opermūzikas zvaigznēm ar pasaules vārdu – Eiropas operteātru zvaigzni Aleksandru Antoņenko, vienu no spožākajiem Riharda Vāgnera operu basbaritoniem Egilu Siliņu un kontrtenoru Sergeju Jēgeru.

15. augustā gaidāms festivāla jaunākais pārsteigums un īsta piektdienas vakara balle trakulīgi ekspresīvos ritmos – festivāla apmeklētājus Balkānu mūzikas izteiksmēs iekustinās Latvijā iemīļotais Gorans Bregovičs ar savu kāzu un bēru orķestri.

16. augustā gaidāms vēl nebijis projekts, kura laikā tradicionālais operas skanējums tiks apvienots ar džezu un blūzu: Džeza, blūza un operas vakarā. Pirmo reizi Latvijā – lieliskākie džeza mūziķi no Krievijas – džeza karalis, pianists Daniels Krēmers, Latin Grammy balvas nominants, ģitārspēlē nepārspējamais Romāns Mirošņičenko un dīva ar medaino balsi – Armīne Sarkisjana. Kā punkts uz ”i” šajā vakarā būs Ineses Galantes uzstāšanās ar ievērojamajām džeza mūzikas zvaigznēm.

Nedēļas noslēgumā gaidāma festivāla kulminācija – par tradīciju kļuvušais Gala koncerts, kas skatītājus un klausītājus sola pārsteigt ar labāko skaņdarbu izlasi. Koncerta divās apjomīgās daļās muzicēs mākslinieki no Amerikas, Krievijas, Holandes, Austrijas un citām valstīm, īpašu vietu ierādot Latvijas jaunajiem talantiem – Ineses Galantes talantu konkursa laureātiem. Gala koncerts, ieturēts festivāla labākajās tradīcijās, solās būt aizraujoša un līksma festivāla Summertime – aicina Inese Galante izskaņa Jūrmalā, ko garantē izcili mākslinieki un festivāla patronese – neaizstājamā Inese Galante.

Biļetes uz visiem festivāla Summertime – aicina Inese Galante koncertiem iespējams iegādāties Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās visā Latvijā un vietnē www.bilesuparadize.lv.

Detalizēta informācija par festivālu pieejama www.festivalsummertime.com un www.inesegalante.com

Lasi vēl