FOTO: Aminatu ierakstu studijā ”ēno” pulciņš skolēnu

Komentāri
FOTO: Aminatu ierakstu studijā ”ēno” pulciņš skolēnu
Foto: Rihards Gecis

Ēnu dienā, 10. februārī, pie “ēnām” tika arī Latvijā zināmi mūziķi. 27 skolēniem Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība LaIPA deva iespēju iepazīties ar mūzikas industrijas pārstāvju ikdienas pienākumiem un izaicinājumiem.

Skolēni ēnoja organizācijas biedrus un darbiniekus – grupas Astro’n’out solisti Māru Upmani-Holšteini, mūziķi Goran Goru, reperi Ozolu, dziedātāju Aminatu, grupas Dzelzs Vilks bundzinieku Mārci Judzi, grupas Very Cool People ģitāristu Elviju Grafcovu, grupu Skyforger, kā arī biedrības LaIPA izpilddirektori Lienu Grīnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skolēniem bija iespēja noskaidrot gan to, kā patiesībā noris darbs pie mūzikas tapšanas, gan to, kāds darbs no mūziķu un viņu menedžmenta komandu puses tiek ieguldīts, lai šī mūzika kļūtu par konkurētspējīgu produktu gan Latvijas, gan ārvalstu tirgos.

Ēnojam uz pilnu klapi

Posted by Mārcis Judzis on trešdiena, 2016. gada 10. februāris

Ēnu diena dažiem skolēniem sākās jau no paša rīta. Jaunieši devās uz studiju, lai satiktu grupu DaGamba un redzētu, kā noris darbs studijā. Savukārt grupas Astro’n’out solistes Māras Upmanes-Holšteines ēnas kopā ar Māru devās uz tērpu laikošanu šīs nedēļas beigās gaidāmajiem grupas koncertiem. Dziedātājas Aminatas ēnām tika dota unikāla iespēja vērot un piedalīties dziesmas ieraksta procesā. Arī reperis Ozols Ēnu dienā skolēnus iepazīstināja ar darbu studijā. Mārcis Judzis ar ēnām devās uz Siguldu, lai piedalītos grupas Dzelzs vilks mēģinājumā, bet Skyforger ”ēnas” grupas mēģinājumu vēroja studijā Rīgā.

Foto

”Ēnu dienās piedalāmies otro gadu un nu jau tā kļuvusi par tradīciju, ko gaidām. Mēs pavadījām dienu ar radošiem un enerģiskiem jauniešiem, dažādās aktivitātēs parādot mūzikas industrijas aizkulises. Ceram, ka šī diena skolēniem ļāva gūt priekšstatu par to, cik daudz spēka, laika un enerģijas mūziķi un viņu komandas iegulda kvalitatīvas un konkurētspējīgas mūzikas tapšanas procesā. Un kāpēc ir svarīgi, lai viņu radošais darbs tiktu aizsargāts,” stāsta LaIPA izpilddirektore Liena Grīna. Pēc viņas domām, jaunus iespaidus un idejas guva ne tikai skolēni, bet arī paši mūziķi un industrijas pārstāvji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl