Komentāri
Filma “Modris” iekļauta Toronto filmu festivāla oficiālajā programmā
Publicitātes foto

Jaunā režisora Jura Kursieša debijas filma “Modris” pasaules pirmizrādi piedzīvos prestižā Toronto filmu festivāla oficiālajā izlasē.

“Modris” ir pirmā Latvijas filma, kas piedalās Toronto filmu festivālā. Līdzās Kannu, Berlīnes, Venēcijas un Sandensas festivāliem Toronto filmu festivāls ir viens no lielākajiem kino nozares notikumiem pasaulē.

“Filmas “Modris” iekļaušana Toronto filmu festivāla programmā ir augsta atzinība Latvijā tapušajai filmai. Toronto festivāls pēdējos gados ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem pasaules festivāliem, īpaši ietekmējot filmu izredzes un tirgu Ziemeļamerikā”, stāsta Kinocentra vadītāja Dita Rietuma. Toronto festivāls katru gadu pulcē vairākus tūkstošus filmu industrijas pārstāvju.

Filma “Modris” iekļauta Toronto filmu festivāla Mūsdienu Pasaules kino (Contemporary World Cinema) programmā, un filma sacenšas par festivāla skatītāju simpātiju balvu (People’s choice award). Pagājušajā gadā festivāla galveno balvu ieguva oskarotā filma “12 gadi verdzībā”.

Kā jau iepriekš ziņots, Eiropas pirmizrāde filmai “Modris” būs A klases Sansebastjanas festivālā, kurš norisināsies Spānijā septembra beigās. Savukārt uz Latvijas kinoteātru ekrāniem “Modris” nonāks šī gada 24. oktobrī.

Filmas “Modris” stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem, tas attēlo tikko pilngadību sasnieguša puiša liktenīgu dzīves posmu – konflikts ar māti iziet no rāmjiem, par sīku zādzību māte savu dēlu nodod policijai. Tas noved pie krustcelēm ar Latvijas tiesu sistēmu un attiecībām ar vienaudžiem. Spēlfilmas scenārijs balstīts uz patiesiem notikumiem.

Līdz šim Juris Kursietis ir bijis asistējošais režisors spēlfilmām “Amatieris” un “Kolka Cool”, kā arī uzņēmis vairākas īsfilmas un veidojis reklāmas. Kursietis maģistratūrā kino režiju studējis Lielbritānijā. Meklējot galvenās lomas atveidotāju, uzņemšanas grupa izvērtēja vairāk nekā tūkstoš potenciālo pretendentu. Līdzās jauniešiem, kuriem tā būs pirmā aktieriskā pieredze, filmā darbosies jau atzīti profesionāļi – Rēzija Kalniņa, Lāsma Kugrēna, Dace Bonāte, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis un citi. Filmas operators ir ASV kinoakadēmijas balvai “Oskars” un Eiropas Filmu balvai (European Film Awards) nominētais Bogumils Godfrejovs (Bogumil Godfrejów). Spēlfilma Modris ir triju valstu – Latvijas, Vācijas un Grieķijas – kopražojums. Filmas producents no Latvijas puses ir filmu studija “Red Dot Media”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl