Komentāri
Festivālā Zemlika notiks diskusija par veļu kultu un kapusvētkiem
Publicitātes foto

Nedēļas nogalē Durbē gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla Zemlika laikā notiks arī atvērtā diskusija Latviešu veļu kults un kapusvētki, informē festivāla organizatori.

Diskusiju vadīs folkloriste Janīna Kursīte-Pakule un mācītājs Gundars Ceipe, un tajā piedalīties aicināts ikviens interesents.

Abu aicināto diskusijas vadītāju akadēmiskās intereses savulaik ir krustojušās vai joprojām saskaras ar minēto tematiku. Proti, Ceipe savulaik pētījis kapusvētku fenomenu, studējot Lutera akadēmijā, bet Kursīte-Pakule jau ilgāku laiku gatavo publicēšanai apjomīgu pētījumu par šo tematiku, kā arī bijusi recenzente pavasarī izdotajai Vitas Zelčes un Lauras Uzules monogrāfijai Latviešu kapusvētki: Identitātes rituāls.

Durbē gaidāmajā diskusijā plānots aplūkot vairākus tematus – latviešu zemlikas jeb veļu laiku, tā vienojošos momentus un atšķirības no Helovīna un latviešu kapusvētku fenomenu.

Atvērtā diskusija notiks 25. oktobrī plkst. 14.30 Durbes muzejā.

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls Zemlika Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 24. un 25. oktobrī. Biļetes uz festivālu Zemlika nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl