Festivālā Saxophonia tiksies norvēģu saksofona zvaigzne un Latvijas Radio bigbends

Komentāri
Festivālā Saxophonia tiksies norvēģu saksofona zvaigzne un Latvijas Radio bigbends
Saksofonists Mariuss Nesets. Publicitātes foto

Festivāls Saxophonia aicina baudīt norvēģu saksofona zvaigznes Mariusa Neseta un Latvijas Radio bigbenda saspēli koncertā 18. februārī Rīgas Kongresu namā plkst. 19.00.

Koncertā M. Nesetam pievienosies pavadošā sastāva mūziķi – akordeonists Heine Buge un sitaminstrumentālists Antons Egers. Mūziķi atskaņos Mariusa Neseta oriģinālmūziku – skaņdarbus no programmas Edition Birds, Suite for the Seven Mountains un Lion, informē Latvijas Koncertu pārstāve Rinta Bružēvica.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mariuss Nesets (Marius Neset) ir norvēģu saksofonists un komponists. 2004. gadā M. Nesets ieguva starptautiski pazīstamā Bergenas festivāla Nattjazz Festival īpašo balvu kā labākais jaunais talants. Mūziķis ir izdevis trīs albumus – Suite for the Seven Mountains (2008), Edition Birds (2012) un Lion (2014). Jaunākais ieraksts tapis sadarbībā ar Trondheimas džeza orķestri, kas sadarbojies ar tādiem džeza grandiem kā Čiks Korea (Chick Corea) un Pets Metīnī (Pat Metheny).

M. Nesets turpina pārsteigt publiku ar saviem kontrasta pilnajiem koncertiem, kas ietver gan uzliesmojošu virtuozitāti, gan maigu un ēterisku lirismu. Viņu bieži pielīdzina tādiem pazīstamiem saksofonistiem kā Maikls Brekers (Michael Brecker) un Kriss Poters (Chris Potter).

Latvijas Radio bigbenda diriģents un vadītājs, saksofonists Kārlis Vanags par Mariusa Neseta mūziku saka, ka tā ir netipiska bigbendam, tai pat laikā interesanta, melodiska un ekspresīva.

Latvijas džeza mūzikas vēsturē Latvijas Radio bigbends ir spēlējis nozīmīgu lomu. Pēc 16 gadu pārtraukuma no 2012. gada leģendārais džeza kolektīvs atkal ir uzsācis aktīvu darbību. Latvijas Radio bigbenda vadītājs ir Starptautiskā mūzikas festivāla Rīgas Ritmi un Starptautiskā džeza mākslinieku Riga Jazz Stage mākslinieciskais direktors, mūziķis un producents Māris Briežkalns. Kolektīva diriģents un vadītājs, kā arī mūziķis ir Kārlis Vanags; orķestra patrons – maestro Raimonds Pauls.

Festivālu Saxophonia organizē Latvijas Koncerti.

Lasi vēl