Komentāri
Festivālā “Bildes” skanēs tradicionālais Blūza koncerts
Ieva Sutugova. Publicitātes foto

Mūzikas un mākslas festivāls “Bildes” aicina uz tradicionālo Blūza koncertu Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē 23. oktobrī plkst. 19.00

Blūzs ir stabila, visā pasaulē pazīstama kultūras vērtība un dzīves stils. Vienlaikus tā ir patiesa saruna. Tādēļ, uzturot šo sarunu un turpinot jau vairāku gadu garumā nostiprinājušos tradīciju, arī šogad mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” pirmās daļas noslēgumā klausītājiem tiks piedāvāts enerģisks un emocijām bagāts Blūza koncerts.

Kā akcentē festivāla rīkotājs “Bilžu birojs”, Blūza koncertā uzstājas profesionāli un klausītāju atzīti pašmāju blūza mūziķi, vienlaikus ik gadu festivāls sniedz iespēju sevi pierādīt arī jauniem sastāviem un vēl tikai topošajiem šā žanra meistariem. Kopumā šis pasākums ir raksturojams kā kodolīga un izglītojoša aktuālās Latvijas blūza mūzikas ainas retrospekcija. Šogad “Bildes” aicina ieklausīties kopskaitā 13 blūza izpildītāju muzikālajos stāstos, rodot pārdomas un jaunas atziņas un atsaucot prātā atmiņas.

Pieredzējušais blūzmenis, dziedātājs Oskars Stolse-Semerovs, kurš “Bildēs” uzstājies gan ar grupu “OMI” jau 1998. gadā, kā arī vēlāk ar grupām “Bite’s Blues Band”, “Latvian Blues Band”, “The Coco’nuts”, gan ar leģendāro Niku Matvejevu klausītājiem sarūpējis pārsteigumu – grupu “Elastic”. Tas ir jauna veida blūza projekts, kura pamatsastāvu, iekļaujot nelielu dalībnieku rotāciju, veido “Bite’s Blues Band” mūziķi.

”Kaut arī mūsu trumpis ir iespēja spēlēt iepriekšējās apvienības dziesmas, festivālā atskaņosim jaunā ansambļa oriģinālkompozīcijas. “Elastic” izpilda Ņūorleānas stila blūzu, kam raksturīgas atkāpes no klasiskā blūza kvadrāta, un mūzikas noskaņa ir saulaināka. Radošajā ziņā, kā jau liecina nosaukums, šī stilistika mums ļauj būt elastīgākiem,” atzīst dziedātājs. Bildes O. Stolse-Semerovs uztver kā personīgi nozīmīgu ikgadēju notikumu, jo tas dod iespēju lielas un muzikāli prasīgas auditorijas klātbūtnē parādīt to, kas grupas vai mūziķa attīstībā ir mainījies.

”Manuprāt, “Bildes” ir tā maģiskā vieta, kur top muzikālie sastāvi un priekšnesumi, kādi citos apstākļos un uz citām skatuvēm nebūtu redzami. Festivāls ir kā blūzs – tajā pastāv tradīcijas un noteikta koncepcija, taču tas pieļauj unikālu izteiksmes brīvību,” uzskata atraktīvā džeza un populārās mūzikas dziedātāja Ieva Sutugova, kura dažādos “Bilžu” koncertos uzstājusies vairakkārt un šogad pieņēmusi izaicinājumu piedalīties Blūza koncertā. Priekšnesums tiek gatavots kā pārsteigums, jo tajā pazīstamas latviešu dziesmas skanēs blūza valodā. Jāpiebilst, ka 1. decembrī I. Sutugova uzstāsies arī Veterānu koncertā, kopā ar Aiju Vītoliņu, Zani Gudro un Laimu Miltiņu izpildot zināmu dziesmu popūriju, ko savulaik dziedājušas Latvijas estrādes dīvas.

Blūza koncertā uzstāsies arī “Ainars Pūpols & π Blues”, “The Blues Gang”, “The Coco’nuts”, Ira Krauja-Dūduma, “Lavrix Blues Band”, Lorete Medne, “Mitrokhin’s Master Band”, “Mozambika”, “The Quinters”, “Vocada”, Gints Žilinskis un Dāvis Matskins. Koncertu vadīs Ainars Pūpols.

Biļetes – t/c “Spice” informācijas centrā, Rīgas Kongresu namā, “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl