Festivālā Bildes sevi pieteiks 18 jaunās grupas

Komentāri
Festivālā Bildes sevi pieteiks 18 jaunās grupas
Progresīvā roka grupa Legacy ID. Publicitātes foto

Jauno grupu un Bilžu veterānu kopprojektu koncertā 30. oktobrī izskanēs radoši un izdomas bagāti jauno un pieredzējušo mūziķu kopīgi veidoti priekšnesumi.

Jaunu muzikālo apvienību veidošanās Latvijā neapsīkst ne brīdi, tādēļ, ņemot vērā to, cik svarīgi jaunajiem mūziķiem ir sevi apliecināt plašai auditorijai, arī šogad mūzikas un mākslas festivāla Bildes programmā iekļauts Jauno grupu un Bilžu veterānu kopprojektu koncerts, atklājot festivāla otro daļu, 30. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē, informē festivāla rīkotājs Bilžu birojs.

Jau tradicionāli koncertā jaunie mūziķi izpilda divas dziesmas. Viena no tām ir viņu oriģinālkompozīcija, taču otra – jaunā aranžējumā veidots kāda Bilžu veterāna skaņdarbs, ar ko kopā tas tiek arī izpildīts. Šogad pasākumā uzstāsies 18 jaunie muzikālie kolektīvi un izpildītāji.

Par stilistiski ļoti interesantu Rhythm & Blues kombināciju šogad parūpējies atraktīvais hiphopa mākslinieks Pikaso (īstajā vārdā Jānis Lipšāns), kurš koncertā uzstāsies un, kā pats norāda, muzikāli eksperimentēs kopā ar blūza vecmeistaru, ģitāristu Jāni Vanadziņu. Pikaso stāsta, ka mēģinājumi ir balstīti savstarpējā ieklausīšanās procesā, jo abi mūziķi kā šķietami pretēju žanru pārstāvji viens otram sniedz vērtīgus padomus un jaunas profesionālās atziņas. ”Manuprāt, šis kopprojektu koncerts ir pateicīga platforma muzikālam piedzīvojumam, pieredzes apmaiņai, interesantiem iespaidiem un vienreizējai iespējai sadarboties tiem mūziķiem, kas varbūt nemaz ”neskatās” viens otra virzienā, ikdienā strādājot pie saviem ierakstiem konkrētu žanru ietvaros. Tā ir radošo robežu šķērsošana, bet rezultātā, dārgie draugi, ieguvēji ir visi – gan jaunie mākslinieki, gan veterāni, gan arī koncerta apmeklētāji,” atzīst Pikaso.

”Mēs dziedāsim gan spāniski, gan latviski, skanēs bolero un, iespējams, būs arī karstasinīgu deju elementi,” intriģējoši atklāj grupas Los Daugavas Nens (no spāņu valodas – ”Daugavas zēni”) ģitārists Aleksandrs Kuzmins. Ansamblis uzstāsies kopā ar Bilžu veterāni, dziedātāju un dziesmu autori Ievu Akurateri, un A. Kuzmins akcentē, ka viņas īpašā vokālā maniere, ko ierasts dzirdēt roka un folka mūzikā, ir ļoti atbilstoša arī latino stilistikas priekšnesumam. ”Vēlamies, lai šī performance būtu kā krāšņs piedzīvojums, kā emociju karnevāls, tāpēc iesaistām visus resursus – solists Havjers radoši izmantojis savas tulka prasmes, bet dejotājs Ivans uz koncertu ieradīsies no Kubas. Uzskatām, ka klausītājam no koncerta jāaiziet radoši ”paēdušam”, tāpēc piedāvāsim labāko no mūsu spāniskās ”virtuves”,” sola A. Kuzmins.

Savukārt progresīvā roka grupa Legacy ID kopā ar Bildēs ”dzimušo” dziedātāju un aktrisi Zani Dombrovsku koncertā sniegs emocionāli piesātinātu priekšnesumu, aicinot klausītāju aizdomāties par tādām eksistenciālām tēmām kā dzīvība, nāve, mīlestība, cilvēciskais zaudējums. Kopprojekts izpildīs dziesmu Ja Tu man esi, ar kuru Z. Dombrovska 2007. gadā debitēja uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves Kristas lomā muzikālajā drāmā Adata. ”Kompozīcija ir ļoti jēgpilna un sajūtu līmenī smaga, tas ir kā kliedziens pret debesīm pēc neatgriezeniska likteņa un izvēles pavērsiena. Domāju, ka mūsu apvienības muzikālais žanrs un kopīgi īstenotās idejas ļaus izstāstīt šo stāstu emocionāli pilnvērtīgi,” uzskata grupas vokālists Andis Jēkabsons. Viņš norāda, ka festivāls grupai Legacy ID ir kā radošo spēju eksāmens uz lielās skatuves. Jaunais mūziķis cer līdz ar šo koncertu iedibināt grupas dzīvē ikgadēju tradīciju ar nosaukumu Bildes.

Jauno grupu un Bilžu veterānu kopprojektu koncertā uzstāsies arī Bloody Heels un Juris Kulakovs, Cilvēks-Sapņotājs un Guntis Veits, DJ Krankenwagen un Edgars Šubrovskis, Golden Rivet un Juris Kaukulis, Green Step un Viktors Lapčenoks, Maid of Shade un Juris Lasinskis, Nation Vibe un Jānis Bukums, Oceanpath un Nauris Puntulis, TRĪS un Guntis Vecgailis, Pseido un Artis Dvarionas, PussyRock un Ira Krauja-Dūduma, Silver Rain un Edijs Šnipke, The Highlights un Maija Kalniņa, Vēja Vārti un Armands Alksnis, Ze Pikniks un Artūrs Uškāns. Koncertu vadīs Andris Freindefelds.

Biļetes nopērkamas t/c Spice informācijas centrā, Rīgas Kongresu namā, Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl