Komentāri
Evita Zālīte un Andris Ērglis aicina uz Ziemassvētku laika koncertiem Latvijas dievnamos
Publicitātes foto

Ar koncertu svētdien, 7. decembrī, pulksten 18.00 Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcā sāksies Ziemassvētku koncerttūre Tavas pēdas sniegā.

Ziemassvētki ir laiks, kad piedzīvot kopā būšanas svētkus, atkalredzēšanās prieku, mieru un gatavību brīnumam, tāpēc Latvijas Nacionālās operas soliste Evita Zālīte, dziedātājs Andris Ērglis, komponists Jānis Strazds, ģitāriste Ilze Grunte un basģitārists Andris Grunte aicina būt kopā Latvijas skaistākajos dievnamos Ziemassvētku laika koncertos Tavas pēdas sniegā.

“”Kad beidzot būs Ziemassvētki!” tik nepacietīgi mēs bijām bērnībā, ilgojoties pēc dāvanām, sniega un brīnumainā noslēpuma, ko iemieso Jēzus bērna piedzimšana. Gadu pēc gada katram šis noslēpums tiek atklāts citādāk. Mūzika ir uzticams ceļabiedrs. Mūsu koncerts būs kā maza apstāšanās, lai kopīgi svinētu un pateiktos par šo ceļu uz Svētkiem, kuru šķiet pārklāj tikko uzsnidzis sniegs, un vienīgi Radītāja pēdas sniegā rādīs ceļu, lai nenomaldītos,” stāsta Evita Zālīte.

Koncertā skanēs dziesmas, kuras par godu Ziemassvētkiem sacerējuši komponisti no viduslaikiem līdz mūsdienām. Ziemassvētku roze, Miera gariņš, Tik lēni snieg, Reiz Ziemassvētkos ir tikai neliela daļa no komponista Jāņa Strazda programmā iekļautajām dziesmām, būs dzirdama arī J. S. Baha, R. Ortolāni, R. Dubras, V. Pūces, I. Gruntes, J. Lūsēna oriģinālmūzika un tradicionālo Ziemassvētku dziesmu Pošam visu svētku rotā, No debesīm šurp, Eņģeļus mēs dzirdējām apdares un citas.

“Ziemassvētki ir mani mīļākie svētki, tāpēc būšu priecīgs svētku gaidīšanas laiku pavadīt, kopā ar lieliskiem kolēģiem izpildot skaistu mūziku Ziemassvētku koncertos visā Latvijā,” uz koncertiem aicina komponists Jānis Strazds.

“Tā kā Ziemassvētki ir arī mani mīļākie svētki, ar lielu prieku kopā ar kolēģiem strādājām pie koncertprogrammas Tavas pēdas sniegā sagatavošanas. Svētku sajūta mūs pārņēma, jau strādājot mēģinājumos – mēs ļoti gaidām Ziemassvētkus un vēlamies šo gada gaišāko svētku sajūtu aiznest arī jums,” stāsta Andris Ērglis.

Nākamie Tavas pēdas sniegā koncerti: 14. decembrī – Madonas kultūras namā; 22. decembrī – Cēsu Svētā Jāņa baznīcā; 23. decembrī – Liepājas Olimpiskajā centrā; 25. decembrī – pēcpusdienā Jelgavas Svētās Annas baznīcā un vakarā Ogres Svētā Meinarda baznīcā; 26. decembrī – Ventspils kultūras centrā; 27. decembrī – Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā; 28. decembrī – Baltezera baznīcā.

Biļešu uz koncertiem nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs, cena – no 7 eiro.

Lasi vēl