Komentāri
Evija Martinsone un Agnese Egliņa tiksies koncertā Baltās dziesmas
Pianiste Agnese Egliņa. Foto: LETA

Sestdien, 13. decembrī, plkst. 17.00 Kalnciema kvartālā notiks ikgadējais Ziemassvētku ieskaņas koncerts, kurā skanēs operdziedātājas Evijas Martinsones un pianistes Agneses Egliņas koncertprogramma Baltās dziesmas, informē Kalnciema kvartāla kultūras programmas vadītāja Una Meiberga.

Operdziedātāja Evija Martinsone absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju prof. A. Garančas klasē un operdziedāšanas specialitātē. Latvijas Nacionālajā operā spoži debitējusi 2005. gadā Galatejas lomā, par to saņemot Teātra balvas Spēlmaņu nakts nomināciju kategorijā Gada spilgtākā debija. Kopš 2007. gada ir Latvijas Nacionālās operas vadošā soliste, kuras repertuārā nu jau ir ap 30 operlomu. Saņēmusi arī Paula Saksa balvu (2007) un prestižo Latvijas Gāzes balvu kā labākā operas soliste 2011./2012. gada sezonā. Māksliniece aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs. Regulāri papildina vokālo meistarību pie prof. A. Garančas Latvijā un vokālās pedagoģes Margrētas Honigas (Margreet Honig) Nīderlandē.

Pianistes Agneses Egliņas personībā dinamiski apvienojas solistes un kamermūziķes talants. Viņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Viņa vienlīdz spoži iejūtas solistes, koncertmeistares vai kameransambļa dalībnieces ampluā un prot strauji apvienot sava talanta šķautnes. Pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi. Agnese šobrīd ir viena no pazīstamākajām Latvijas jaunās paaudzes pianistēm. 2011. gadā saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2010 kategorijā Par izcilu darbu ansamblī.

13. decembra koncerta programmai izraudzīti G. F. Hendeļa, J. S. Baha, S. Franka, A. Kalniņa, M. Zariņa, E. Raginska un citu komponistu skaņdarbi.

Koncerts notiks Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē, Kalnciema ielā 35, Rīgā. Ieejas maksa 12 eiro. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl