Komentāri
Esplanādē izrādīs Ivara Selecka dokumentālo filmu “Šķērsiela”
Kinorežisors Ivars Seleckis. Foto: Edijs Pālens, LETA

27. augustā plkst. 22:30 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 pasākumu ciklā “Latvijas filmu vakari” būs iespēja noskatīties Ivara Selecka dokumentālo filmu “Šķērsiela” (1988).

Režisora un operatora Ivara Selecka dokumentālā filma “Šķērsiela” ir vēstījums par dzīvi un laiku kādā nelielā un ļoti savdabīgā Pārdaugavas ieliņā. Filma savulaik uzrunāja ne tikai Latvijas, bet arī visas pasaules publiku, saņēmot apbalvojumus dažādos pasaules festivālos, tai skaitā – Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu Felikss. Filma iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Radošais tandēms – Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs – par Rīgas nomales ieliņu uzņēmuši vēl divas filmas – “Jaunie laiki Šķērsielā” 1999.gadā un “Kapitālisms Šķērsielā” 2013.gadā.

Nākamtrešdien, 3.septembrī, “Latvijas filmu vakari” Esplanādē noslēgsies ar projekta Rīgas Kino pasākumu, kura ietvaros būs iespējams noskatīties gan bērnu un jauniešu veidotās īsfilmas, gan režisora Jāņa Norda filmu “Mammu, es tevi mīlu”.

Latvijas filmu vakarus organizē Nacionālais Kino centrs, sadarbībā ar Rīga2014 un Lattelecom, kas nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Lasi vēl