Komentāri
Ekstravagantais Kašers ”sētnieku vestēm” radījis stilīgu alternatīvu
Foto: F64

Projekta Dzīvība ir modē ietvaros modes mākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis, kurš plašāk pazīstams kā Kašers, un Jana Kokina radījuši drošas alternatīvas gaismu atstarojošām vestēm. Projekts mērķis ir lauzt stereotipu, ka gājēju drošība un mode nav savienojami.

”Es pats ikdienā valkāju ekstravagantus tērpus – varbūt pēdējā laikā ne tik ļoti – , bet bieži cilvēki mani, Kašeru, asociē kā ar kaut ko ļoti traku. Tā kā tas ir Valsts policijas projekts, mēs to samazinājām līdz mērenumam, lai pilnīgi visiem būtu iespēja šos tērpus izvēlēties – gan tiem jauniešiem, kuriem patīk trakās lietas, gan tiem, kuriem patīk klasika un mērenība. Tas bija liels uzaicinājums – uzražot tieši tādu kolekciju. Bet galvenā doma – kolekcijas centrālais objekts ir origami putns. Putns tāpēc, ka simbolizē brīvo lidojumu, bet tajā pašā laikā spārni simbolizē drošību. Līdz ar to mēs gribējām mūsdienu jauniešiem sniegt iespēju būt stilīgam, brīvi lidot, bet tajā pašā laikā būt drošam un pasargātam,” portālam Skaties.lv pastāstīja modes mākslinieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Projekta Dzīvība ir modē kolekcijā iekļautas ne vien gaismu atstarojošas vestes, bet arī mēteļi, legingi, somas, cepures, aksesuāri. Zīmīgi, ka mēteļi ir paredzēti valkāšanai kā ziemā, tā siltākā laikā. ”Neoderēto pledģērbu galvenā doma – ziemā šos mētelīšus var vilkt virsū savām drēbēm, bet vasarā var vilkt uz plikas ādas. Viņi ir lietus necaurlaidīgi,” vissezonas mētelīšus raksturo Kašers.

Jaunā kolekcija ir divi zaķi ar vienu šāvienu. ”Sevišķi lauku skolās, lauku reģionos bērniem, ejot uz skolu pa ceļa malu, obligāti jāvelk atstarojošās vestītes. Ir stereotips, ka tās ir sētnieku vestes, tāpēc bērni kaunas viņas vilkt. Tāpēc mēs radījām kolekciju, lai viņi varētu lepoties ar apģērbiem, kas ir stilīgi un tajā pašā laikā ir atstarotāja funkcija,” norāda Kašers.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl